Žaidžiu, mokausi, tobulėju. Interaktyvi Alytaus jaunųjų matematikų mokyklos mokinių ekskursija į Vilnių

2018 m. sausio 24 d. Alytaus Jaunųjų matematikų mokyklos mokiniams buvo suorganizuota išvyka į Vilnių. Šv. Benedikto, Jotvingių ir Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijų 8, I – III klasių mokiniai bei mokytoja ekspertė Jolanta Pacevičienė ir fizikos mokytoja metodininkė, vyr. matematikos mokytoja Laimutė Grigūnienė pirmiausiai apsilankė Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete. Ten jaunieji matematikai ir jų mokytojos klausėsi studentės Gabrielės Steponavičiūtės pristatymo apie fakultetą bei studentų atstovybę. Sužinoję dar negirdėtų faktų apie Vilniaus universitetą, mokiniai turėjo galimybę patikrinti savo žinias žaisdami smagų mokomąjį žaidimą „Kahoot“. Pirmos, antros ir trečios vietos laimėtojai buvo apdovanoti naudingais prizais.

Padėkoję už gerai praleistą laiką ir įgytas žinias, matematikai apsilankė VU bibliotekoje ir apžiūrėjo Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre sausio 15 d. – vasario 10 d. veikiančią parodą „Išradėjų šalis – moksliniai tyrimai Vokietijoje“. Trumpai pasiklausę apie vokiečių išradimus, mokiniai gavo užduočių lapus, kuriuos poromis, apžiūrinėdami parodą, turėjo užpildyti per 20 minučių. Atlikdami uždavinius, jaunieji matematikai ne tik smagiai praleido laiką, ugdė bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, bet ir papildė savo žinių kraitį naujomis, dar negirdėtomis žiniomis apie stulbinančius vokiečių išradimus, pakeitusius pasaulį. Tyrinėdami interaktyvius parodos eksponatus, jaunieji matematikai ir jų mokytojos pamatė ir istorinius Vokietijos atradimus, ir šiuolaikines inovacijas informatikos, energetikos, komunikacijų, transporto, medicinos, optikos ir medžiagų mokslo srityse. Apžiūrėję parodą ir sužinoję išties daug įdomių faktų apie vokiečių išradimus, su šypsenomis veiduose svečiai paliko taip draugiškai ir jaukiai juos pasitikusį Vilniaus universitetą.

Kelionė tuo dar nesibaigė. Paskutinė stotelė – galvosūkių kambariai „Nepabexit“ ir „Išprotėjęs astronomas“. Pirmiausiai mokiniai turėjo susiskirstyti komandomis po 5 – 6 žmones. Tada grupelės buvo įleistos į skirtingus pabėgimų kambarius ir ten užrakintos. Kambariuose smalsuolių laukė galybė matematinių ir kitų galvosūkių bei netikėtų mįslių, į kurias, per nustatytą laiką radus atsakymus, buvo išaiškinta paslaptis, padėjusi komandoms sėkmingai ištrūkti iš kambarių. Pavargę, bet patyrę neišdildomų įspūdžių ir gerų emocijų, mokiniai įsitikino, kad galvosūkių kambariai – tai puikus gebėjimus dirbti komandomis ugdantis užsiėmimas, o matematika – tai ne tik nuobodūs uždaviniai ir skaičiai.

Ši Alytaus Jaunųjų matematikų mokyklos ekskursija, be abejonės, buvo naudinga, smagi ir įdomi, mokiniai ir mokytojos ne tik gerai praleido laiką, bet ir ugdė kūrybiškumą, pagilino matematikos žinias, o svarbiausia tai, kad visiems labai patiko.

Gabrielė Būtėnaitė, IIb klasės mokinė

Parašykite komentarą