Viešnagė VU Matematikos ir informatikos fakultete

Lietingą spalio 23 d. popietę mes, jaunieji matematikai, kartu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Janulyte ir matematikos mokytoja A. Joniene vykome į Vilnių.

Pirmiausia apsilankėme VU Matematikos ir informatikos fakultete. Čia mus šiltai sutiko fakulteto prodekanė Kristina Kaulakytė ir supažindino su MIF studijų programomis bei studijomis ir praktika užsienyje, paaiškino, kokios yra karjeros galimybės baigus studijas šiame fakultete. Vėliau prodekanė pateikė įdomių faktų iš matematikos istorijos.

Daugeliui mokinių matematika atrodo abstraktybių ir loginio mąstymo pasaulis, gyvenime nepritaikomas dalykas, todėl visus itin sudomino prodekanės pasakojimas apie matematikos taikymą gyvenime. Ji pateikė įvairių matematikos taikymo pavyzdžių. Mes sužinojome, kaip nuo butelio sudėties priklauso gėrimo „Coca-Cola“ skonis, nustebome, kad galima matematiškai suskaičiuoti, kodėl įvyksta lėktuvų avarijos. Įdomu buvo sužinoti, kad prireiktų 15 metų, jei norėtume peržiūrėti video įrašus, įkeltus „YouTube“ per vieną dieną. Informacija, kad kas minutę pasaulyje yra išsiunčiama 200 mln. elektroninių laiškų, irgi buvo netikėta. Išsiaiškinome, kad matematika padeda suprasti ir kurti pasaulį. Vizitą VU Matematikos ir informatikos fakultete baigėme apžiūrėdami fakulteto biblioteką ir studentų darbo ir poilsio vietas.

Pažadėję dar kartą atvykti į fakultetą klausyti matematikos paskaitų bei atsisveikinę su prodekane Kristina Kaulakyte, nuvykome į galvosūkių ir pabėgimo kambarius „NepabEXIT“. Ten pasiskirstėme komandomis ir buvome uždaryti kambariuose, iš kurių norėdami išeiti turėjome išspręsti įvairius galvosūkius. Nors ir kaip buvo sunku, iš kambarių sėkmingai išėjome. Buvo labai smagu bendrauti bei pajusti komandinę dvasią.

Ši išvyka mums be galo patiko. Visi nutarėme, kad tokios išvykos yra labai naudingos, nes skatina tobulėti. Nusprendėme, kad į panašias keliones norėsime vykti ir ateityje.

Kornelija Ažnaitė, IIc

Parašykite komentarą