Viešnagė Vilniaus universitete

Rugsėjo 18 dieną IIa klasės mokiniai lankėsi Vilniaus universitete. Vilniaus universitetas – viena seniausių ir žymiausių Vidurio ir Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Jis įkurtas 1579 metais. Ilgą laiką būdamas vienintelė aukštojo mokslo įstaiga Lietuvoje, universitetas darė didelę įtaką ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių kraštų kultūriniam gyvenimui, išugdė ne vieną mokslininkų, poetų, kultūros veikėjų kartą. Per daugiau nei 400 metų Vilniaus universitetas išgyveno kilimą, smukimą, atgijimą ir uždarymą. Universiteto istorija labai turtinga ir prieštaringa, neatsiejama nuo Lietuvos valstybės istorijos.

Besidomėdami P. Smuglevičiaus vardo bibliotekos lobiais sužinojome, kad joje tūkstančiai neįkainojamų knygų, leidinių, dokumentų, kronikų. Kiekvienų metų balandžio 1 dieną yra eksponuojamas vienintelis Lietuvoje M. Mažvydo „Katekizmo“ egzempliorius, Antrasis Lietuvos Statutas, Jano Dlugošo Lenkijos istorija, kurioje aprašyti Lietuvai labai svarbūs įvykiai ir kiti leidiniai.

Lipome ir į observatorijos bokštelį, iš kurio atsiveria nuostabus Vilniaus vaizdas, sužinojome Šv. Jonų bažnyčios istoriją.

Buvo labai įdomu susipažinti su universiteto istorija, viską pamatyti gyvai.

Samanta Karčiauskaitė, IIa

Parašykite komentarą