VGTU klasė

Lapkričio 20 d. projekto „VGTU klasė“ II–IV klasių mokiniai vyko į Vilniaus Gedimino technikos universitetą pagilinti teorinių žinių ir atlikti praktinių užduočių. Mokiniai išklausė teorines matematikos paskaitas „Kombinatorika“ ir „Monty Hall paslaptis ir kiti tikimybių teorijos bei statistikos paradoksai“. Juos sudomino galimybė matematikos žinias panaudoti norint išlošti loterijoje. III ir IV klasių mokinių grupė atliko biocheminį tyrimą, kurio metu nustatė fermento alkoholdehidrogenazės aktyvumą ir veikimo greitį. Darbas truko ilgai, kai kam pasirodė sunku.

Vėliau darbas vyko laboratorijose. Buvo galima pasirinkti vieną iš kelių sričių – chemijos, fizikos, inžinerinės grafikos. Chemikų darbas – „Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu“. Antrokai gimnazistai susipažino su laboratorinėmis operacijomis, bandė nustatyti metalo hidroksido kiekį titravimo būdu. Jaunieji II–III klasių fizikai atliko tris darbus: vieni II klasės mokiniai su matematine ir apverčiamąja švytuoklėmis nustatė laisvojo kritimo pagreičio reikšmę, kiti apskaičiavo šildomojo kietojo kūno ilgėjimo koeficientą. Trečioji grupė atliko šilumos spinduliavimo tyrimą ir temperatūros matavimą optiniu pirometru. Inžinerinės grafikos grupė sudarinėjo pastato brėžinius.

Pasibaigus užsiėmimams, turiningai dieną praleidę išvykome atgal į Alytų, nekantriai laukdami kitos projekto sesijos universitete ir mobilios laboratorijos atvykimo iš VGTU į mūsų gimnaziją.

Fizikos mokytoja metodininkė Virginija Džervienė

Parašykite komentarą