Ugdymas karjerai – galimybė atsiskleisti mokinio pašaukimui Alytaus jaunųjų matematikų mokykloje

Alytaus miesto savivaldybės inicijuotame projekte „Tau, Alytau“ dalyvauja Alytaus šv. Benedikto gimnazijos Jaunųjų matematikų mokykla. Džiaugiamės suteikta galimybe ugdyti ir lavinti mūsų gimnazijos mokinius.

Alytaus jaunųjų matematikų mokyklos veikla tiesiogiai susijusi su mokinių asmeninių kompetencijų ir profesinės kompetencijos ugdymu. Kiekvieną savaitę organizuojami teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, bent du kartus per mokslo metus edukacinės ekskursijos. Paskaitos ir diskusijos su mokytojais ir universitetų dėstytojais ugdo mokinių verslumą, lyderystę, profesinę orientaciją.

Spalio 23 d. Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje į susitikimą su 5-6 ir 7-8 klasių mokiniais atvyko Kęstutis Ąžuolas. Šis svečias – investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas. Jis taip pat užima Alytaus sporto ir rekreacijos centre sporto bazių ir inžinerinių sistemų vyriausiojo specialisto pareigas. Darbo partijos Alytaus miesto skyriaus pirmininkas teigia: „Man svarbiausia, kad žmogus kaip vertybė būtų gerbiamas ir vertinamas bet kurioje srityje, tada jis nebėgs iš mūsų miesto ir Lietuvos. Dabar į jį žiūrima tik kaip į kažkokį žmogišką resursą.“

Pozityviomis mintimis apie matematiką kasdieniniame gyvenime savivaldybės tarybos narys bandė įkvėpti mokinius. K. Ąžuolas pasakojo, kaip paskirstomas biudžetas švietimo įstaigoms. Su ,,skaičiukais draugaujantis“ specialistas komentavo 2018 m. biudžeto asignavimus pagal programas. Mokiniams teko suskaičiuoti, kiek pinigų vienam vaikui per metus reikia skirti iš savivaldybės biudžeto. Garbus svečias kartu su mokiniais diskutavo, kuo skiriasi investicijos nuo beverčio pinigų išleidimo, klausinėjo apie asmeninį biudžetą, jo paskirstymą pagal kiekvieno poreikius. Kadangi K. Ąžuolas kandidatuoja į Alytaus miesto merus, pakomentavo savo nuomonę apie švietimą. Jis teigė, jog švietimas – prioritetas, tačiau realios reformos priklauso nuo turimų lėšų.

Raminta Liškauskaitė, IIIa

Parašykite komentarą