Šv. Benedikto gimnazijos mokiniai kurs pamokas ir savo ateitį patys – mokytojai jau pasirengę padėti

Prieš pat naujųjų mokslo metų pradžią Šv. Benedikto gimnazijoje vyko paskutiniai projekto „Kuriu pamokas ir savo ateitį pats“, finansuojamo Europos socialinio fondo, mokymai, kurių metu projekte dalyvaujantys mokytojai mokėsi ugdomojo vadovavimo subtilybių. Thinking School International organizacijos vadovė lektorė Giedrė Lečickienė kalbėjo apie mokytoją kaip lyderį. Lektorė teigė, kad mokytojas klasėje yra kaip vadovas organizacijoje, turi nuolat sekti kiekvieno progresą, žinoti asmenines mokinių stiprybes ir silpnąsias vietas, pamatyti, kada mokiniui reikia tiesiog paskatinimo, o kada jam trūksta kompetencijų. Mokytojai ne tik išklausė teorinę dalį, bet ir atliko testus, išsiaiškino, kokio tipo lyderiai jie yra, kurias savo, kaip lyderio, savybes reikia stiprinti, į ką atkreipti dėmesį.

Antroji ugdomojo vadovavimo mokymų dalis buvo skirta įvaldyti ugdomojo pokalbio metodui. Mokytojai aptarė komunikacijos reikšmę bendraujant tiek su kolegomis, tiek su tėvais, tiek su mokiniais ir atlikdami praktines užduotis įgijo kryptingos komunikacijos įgūdžių bei mokėsi klausytis bei teikti grįžtamąjį ryšį.

Nuo rugsėjo pradžios gimnazijoje tęsis projekto „Kuriu savo pamokas ir ateitį pats“ veiklos- mokinių vedamos pamokos, ugdymo karjerai užsiėmimai, bus organizuojamos mokinių išvykos į įstaigas ir organizacijas. Šie užsiėmimai, tikimės, turės didelės teigiamos įtakos ne tik mokinių gebėjimų mokytis mokykloje tobulinimui, bet ir padės pasirinkti sau tinkamiausią karjerą.

Lina Butrimienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą