Paskutinė išvyka į VGTU

Balandžio 10 d. rytą mūsų gimnazijos VGTU klasės mokiniai išvyko į šią aukštąją mokyklą gilinti žinių. Jaunieji matematikai dalyvavo „RSA kodavimo ir asmens kodo‘‘ paskaitoje. Ten bandė suprasti, kaip matematinė aritmetika padeda sudaryti asmens kodus ar užkoduoti banko korteles ir kitą svarbią informaciją. Vėliau visi dalyvavo skirtinguose užsiėmimuose. Viena chemikų grupė tyrė vandens kietumą, kita atliko medžiagų tirpumo nustatymą ir skaičiavo sočiųjų tirpalų koncentracijas, trečia tyrinėjo metalų elektrocheminę koroziją. Jaunieji fizikai tyrė išorinio fotoefekto dėsningumą, nustatė difrakcinės dalelės konstantą.

Būsimi transporto inžinieriai klausė labai įdomią jauno dėstytojo Pauliaus Skatčkausko paskaitą apie studijų programas, apžiūrėjo laboratorijas bei studentų pagamintus elektromobilius ir kitus projektus. Inžinerinės grafikos mėgėjai dirbo su „AutoCAD‘‘ programa. Taip turiningai buvo praleista dar viena, deja, jau paskutinė tiriamųjų ir laboratorinių darbų šiais mokslo metais diena Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Gimnazistus lydėjo ir sudėtingesnius klausimus išspręsti padėjo chemijos mokytoja Virginija Kerevičienė ir fizikos mokytoja Laimutė Grigūnienė.

Raminta Liškauskaitė, IIa

Parašykite komentarą