Mokomės kitaip

Šių metų spalio mėnesį VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė pasirašė sutartį dėl VGTU klasės įsteigimo gimnazijoje. VGTU klasė mūsų gimnazijoje – tai galimybė mokytis kitaip, mokytis kitose erdvėse. Tai pagalba tiems, kurie nori augti.

Lapkričio 22 d. projekto ,,VGTU klasė“ dalyviai vyko į Vilniaus Gedimino technikos universitetą pagilinti teorinių žinių ir atlikti praktinių užduočių. Iš pradžių buvo organizuota praktinė veikla. Buvo galima pasirinkti vieną iš kelių sričių – chemijos, fizikos, inžinerinės grafikos bei karjeros planavimo – užsiėmimų. Chemikų darbas – ,,Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu“. Mokiniai susipažino su laboratorinėmis operacijomis, bandė nustatyti metalo hidroksido kiekį titravimo būdu. Jaunieji II – III klasių fizikai atliko keturis darbus: vieni II klasės mokiniai su matematine ir apverčiamąja švytuoklėmis nustatė laisvojo kritimo pagreičio reikšmę, kiti apskaičiavo kietojo kūno ilgėjimo koeficientą. Trečioji grupė dirbo su optiniu pirometru ir tyrė šiluminę spinduliuotę. Vyriausieji gilino atomo fizikos žinias ir matavo salietros skleidžiamą radioaktyviąją beta spinduliuotę.

Įdomų darbą atliko inžinerinės grafikos grupė – konstravo 3D vaizdinius. Tuo pat metu vykusioje karjeros ugdymo paskaitoje mokiniai sužinojo, kokie yra šiandienos karjeros prioritetai. Vėliau visi projekto dalyviai dalyvavo teorinėje matematikos paskaitoje. Joje buvo gilinamos mokykloje išeitos temos – reiškinių pertvarkymo – žinios, kartu su dėstytoja sprendžiamos gana sudėtingos užduotys.

Pasibaigus užsiėmimams, turiningai dieną praleidę mokiniai išvyko atgal į Alytų, nekantriai laukdami kitos projekto sesijos universitete.

Bet nebūtų tokių išvykų ir galimybių, jeigu nepadėtų gimnazija besirūpinantys žmonės. Nuoširdžiai dėkojame Alytaus savivaldybės tarybos nariui Sigitui Leonavičiui už pagalbą ir tarpininkavimą dėl sutarties pasirašymo.

Nojus Radzevičius, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos IIIa klasės mokinys

Parašykite komentarą