Mes pušyne pas Matutį pasilinksminom truputį…

Kiekvienas renginys prasideda nuo draugystės. Taip atsitiko ir šį kartą. Su nuoširdžiomis Alytaus kraštotyros muziejaus darbuotojomis neįmanoma nebendrauti. Tuo labiau, kad šiemet švenčiame vaikų poeto Anzelmo Matučio 95-ąsias metines. Žinoma, jos buvo žiemą, bet mums smagiau švęsti vasarą ir dar poeto pamėgtame pušyne, nes „girios – mano namai“. Šiai idėjai pritarė ne tik muziejaus darbuotojos, bet ir visi mūsų penktokai su klasių auklėtojomis.

Šventei ruošėmės ilgai: per dailės pamokas piešėme iliustracijas, per muzikos pamokas mokėmės dainelių, buvo sukurta šventės emblema (dailininkė Aleksandra Jenčiūtė, 7c) , kurią ant drobės padidino mokytoja Asta Lugauskienė, mokėmės poeto eilėraščių, technologijų mokytojas Algirdas Grabliauskas padarė medinį, bet beveik tikrą televizorių. Ir pagaliau atėjo lauktasis penktadienis. Visi, pasipuošę šventės emblemomis ir balionais, rikiuojamės prie šv. Benedikto, kuris tylomis mus palydi, linkėdamas geros dienos, skulptūros.

Pušynas mus pasitinka gaivia rasa, spalvingais piešiniais ir skambančia paukščių trele. Renginio vedėjai Saulėja ir Simas kviečia linksmai pašvilpauti, palakstyti, pameistrauti ir pasukti galveles. Visus pasveikina Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė ir mūsų gimnazijos direktorės pavaduotoja Laima Nastaravičienė.

Girios olimpiadoje sportininkai tikrino savo taiklumą mėtydami kankorėžius ir ne tik, Girios televizoriaus meistreliai kūrė įspūdingus miško monus, kurie buvo pristatyti kompetentingai komisijai. O kiek daug penktokai žino apie poetą- jo gyvenimą ir kūrybą, puikiai pasirodė protmūšyje, kurį organizavo A. Matučio memorialinio muziejaus darbuotojos, padedamos mūsų pastovių pagalbininkų- dešimtokų.

Veiklos niekam netrūko, nuotaikos geros nepristigome, oras puikus, linksminomės, kiek galėjome. O dar ir kepyklėlės „Rixa“ saldžiomis dovanomis dalijomės, Kraštotyros muziejaus darbuotojoms dėkojome ir atsisveikinome su pušynu iki kitų metų. Taigi pirmas blynas ne visai prisvilo, mūsų juokas aidėjo virš šilo žilo.

Bibliotekos vedėja Astra Matažinskienė

Parašykite komentarą