Knygų paroda-projektas „Knyga šimtmečio šviesoje“

Parodos tikslas – per knygą pačiupinėti istoriją, parodyti, kaip kito per šį šimtmetį mūsų gyvenimas.

Kodėl tokia paroda parengta? Kad parodytume, ką mes turime, kokius lobius, kuo išskirtiniai esame. Kad prisimintume, kam dėl to turime būti dėkingi. Visada didžiuojamės savo senųjų knygų kolekcijomis – kunigo Liongino Kunevičiaus, gimnazijos iniciatoriaus kun. Juozo Gražulio asmeninėmis bibliotekomis, Alytaus miesto Garbės piliečio Vytauto Mockevičiaus kolekcija, pirmojo mūsų mokyklos direktoriaus kun. Artūro Kazlausko dosniomis dovanomis. Dar parodą papildėme buvusio gimnazijos direktoriaus Vytauto Bigailos paties parinktomis knygomis, o taip pat jo sesers iš Žemaitijos atsiųstomis retomis knygomis ir vadovėliais, gimnazijos mokytojų ir mokinių paskolintomis. Parodoje garbingą vietą užima Alytaus miesto kraštotyros muziejaus eksponatai – knygos iš Anzelmo Matučio muziejaus.

Paroda buvo atidaryta lankytojams vasario 27 dieną mokytojos metodininkės Irenos Leščinskienės mokinių parengta kompozicija. Atidaryme dalyvavo ne tik mūsų gimnazijos administracija, mokytojai, bet ir svečiai iš Alytaus krašto muziejaus, J. Kunčino viešosios bibliotekos, Šv. Kazimiero bažnyčios klebonas D. Vasiliauskas, LR Seimo narys R. Šarknickas.

Per mėnesį parodą aplankė beveik visi gimnazijos mokiniai, vyko 25 integruotos pamokos, kuriose jie turėjo galimybę išklausyti apie knygos istoriją nuo spaudos draudimo laikotarpio iki 1992-ųjų – blokados metų. Mokiniai su plunksnakočiais ir pagaliukais rašė palinkėjimus Lietuvai, sprendė uždavinius iš senųjų vadovėlių, domėjosi Alytaus miesto istorija.

Parašykite komentarą