Gero jums skrydžio

Liepos 13 d. į aktų salę gužėjo XVI abiturientų laida, jų tėveliai, gimnazijos administracija, mokytojai, Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė, Alytaus dekanato dekanas, šv. Angelų Sargų parapijos klebonas Arūnas Užupis, buvęs gimnazijos direktorius Vytautas Bigaila, Seimo narys Robertas Šarknickas ir kiti svečiai. Šią dieną įteikiami atestatai 53 gimnazijos abiturientams.

Šventės vedėjai Rokas Berškys ir Samanta Karčiauskaitė kviečia renginį pradėti Lietuvos respublikos himnu. Po keleto vedėjų žodžių apie skrydį iš vaikystės lizdo skamba Ugnės Kazočiūnaitės daina apie kiekvienam nutiestą geltonų plytų kelią. Gimnazijos direktorė Loreta Šernienė džiaugiasi šia nuostabia kūrybiškų asmenybių laida ir linki mokytis visą gyvenimą iš pačių geriausių, gerbti žmogų, nes gėris dominuoja ne tik pasakose, ir linki tapti dorais žmonėmis. Direktorė Padėkomis apdovanoja klasių auklėtojas Romą Krančiukienę ir Ritą Krasnauskienę už nuoširdų darbą ir sėkmingą auklėtinių vertybinių nuostatų ugdymą.

Į sceną kviečiamas Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė. Meras linki neplaukti pasroviui, brangint draugystę, visada prisiminti mokytojus ir klasės draugus. Gerbiamas meras įteikia atestatus šauniems abiturientams, gavusiems aukščiausius – 100 balų – įvertinimus. Šiemet jų septyni. Trys mokiniai gavo net po du šimtukus.

Martyno Aliulio (IVa) 2 šimtukai – anglų kalbos (tarptautinis egzaminas) ir informacinių technologijų – mokytojos Birutė Gudleikienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė, ir Renata Janulienė, informacinių technologijų mokytoja metodininkė. Martynui taip pat įteiktas brandos atestatas su pagyrimu.

Emilio Baliukonio (IVb) irgi 2 šimtukai – anglų kalbos ir informacinių technologijų – mokytojos Birutė Gudleikienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė, ir Renata Janulienė, informacinių technologijų mokytoja metodininkė. Emiliui taip pat įteiktas brandos atestatas su pagyrimu.

Dar viena mokinė, puikiai pademonstravusi savo žinias ir pelniusi du šimtukus, – Gabija Dirsytė (IVa). Šimtuku įvertintos lietuvių kalbos ir literatūros žinios – mokytoja Roma Danisevičienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, ir anglų kalbos – mokytoja Birutė Gudleikienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė.

Puikiai laikyti anglų kalbos tarptautinį egzaminą sekėsi Gintarui Marčiukoniui (IVb), Skaistei Sūdžiūtei (IVa), Kamilei Vadeikaitei (IVa), valstybinį brandos – Saulei Silvanavičiūtei (IVa). Šių mokinių mokytoja Kristina Jankauskaitė, anglų kalbos mokytoja metodininkė.

Į sceną pakviesti mokinių tėveliai ir mokę mokytojai.

Šventę tęsia „Alemanos“ šokėjai Gustas Kirkliauskas ir Žymantė Bernatavičiūtė. Sveikinimo žodį taria Alytaus šv. Angelų Sargų parapijos klebonas Arūnas Užupis ir linki džiugaus gyvenimo, bet ne turtų ir garbės, nes tik paprastas ir basas žmogus yra laimingas.

Seimo narys Robertas Šarknickas ragina domėtis valstybės gyvenimu ir darniai gyventi Lietuvoje. Taip pat įteikia Lietuvos Respublikos Seimo Padėkas klasių auklėtojoms už kantrybę, gerą širdį, neišsenkančias žinias ir begalinį rūpestį.

Gimnazijos direktorė įteikia atestatus likusiems abiturientams. Aistė Jakaitė dovanoja dainą apie kregždutes ir jų kelius padangėje.

Su abiturientais atsisveikino ir jų auklėtojos, linkėdamos susikurti savo gyvenimus, būti laimingiems, ir priminė, kad visada bus laukiami.

Kokia gi šventė būtų be Mokinių padėkų. Nuoširdų ačiū visai bendruomenei tarė abiturientai pabrėždami, kad po kelerių metų bus labai svarbu ne šimtukai, o tai, ką pasiekė dvasiškai ir emociškai. Svarbu bus pasakyti:,,Aš baigiau Šv. Benedikto gimnaziją“. Nuoširdų padėkos žodį tarė ir tėveliai. Abiturientė Aurėja Sinkevičiūtė padovanojo dainą.

Visa, kas gražu, turi pabaigą. Skambant dainai „Apkabink dar“ visi išsiskirsto.

Gero Jums skrydžio.

Parašykite komentarą