Europos kalbų dieną dėmesys įvairovei ir unikalumui

Europos kalbų diena, minima rugsėjo 26 d., siekiama ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms bei skatinti kalbų mokymosi įvairovę.

Šiais metais Europos kalbų diena gimnazijoje sutapo su netradicinio ugdymo diena, skirta krašto pažinimui. Užsienio kalbų mokytojų metodinė grupė organizavo mokinių darbų parodą tema „Aš myliu Lietuvą“, kurioje buvo galima pasigėrėti ne tik meniniais, bet ir literatūriniais mokinių gebėjimais.

Netradicinių pamokų metu kalbėjome apie savo šalies unikalumą, tautines mažumas, gyvenančias mūsų šalyje, bei jų papročius ir kalbas. IIa klasės mokinių grupė su anglų kalbos mokytoja Vilma Baranauskiene vyko į viktorinos „Europos kalbų labirintas- 2018“ protų kovų finalą Vilniuje. I-III klasių mokinių grupė su prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušiene varžėsi žaidimo Scrabble turnyre Kaune, Ia ir IIb klasių mokinių grupė su anglų kalbos mokytoja Violeta Šurskiene gynė gimnazijos garbę konkurse ,,Europos kalbų lobynas” Adolfo Ramanausko- Vanago gimnazijoje. IIb klasės mokiniai su rusų kalbos mokytoja Janina Aleknavičiene vyko į Lietuvos tautinių mažumų centro Alytuje muziejų ir praturtino savo žinias apie Lietuvoje gyvenančias tautas muziejuje vykusiame edukaciniame užsiėmime.

Tikimės, kad mokykloje organizuotos veiklos suteikė teigiamų emocijų ir paskatino domėtis tiek savo krašto, tiek kitų tautų unikalumu.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Butrimienė

Parašykite komentarą