„Atsitieskite ir pakelkite galvas, nes jūsų išvadavimas arti“ (Lk 21,28)

Lapkričio 29 dieną gimnazijoje vyko netradicinė tėvų ir vaikų vakaronė, kurios iniciatorė Gimnazijos taryba. Šeimos gamino savo advento vainikus.

Įžanginį žodį tarė gimnazijos direktorė Loreta Šernienė. Pasveikinusi gausiai susirinkusią bendruomenę, žodį perdavė tikybos mokytojai Redai Savulionienei, kuri trumpai pristatė advento reikšmę ir vainiko simbolius. Mokytoja paragino nuolatiniame skubėjime, bėgime ieškoti tylos ir Dievo nešamos ramybės, be kurios neįmanomas normalus žmogiškas gyvenimas ir priminė Evangelijos žodžius: „Atsitieskite ir pakelkite galvas, nes jūsų išvadavimas arti“ (Lk 21,28).

Technologijų mokytoja Lina Andriukevičienė pasidžiaugė kruopščiu vaikų, visą savaitę pynusių vainikų pagrindus, darbu. Parodė siekiamo rezultato pavyzdį. Pristatė komandą, galinčią padėti pasiekti gražiausią rezultatą.

Užvirė darbas…


„Artėjant trumpiausių dienų ir ilgiausių naktų laikotarpiui – Adventui šv. Benedikto gimnazijos administracija, technologijų mokytojai pakvietė bendruomenės narius: mokinių tėvus, mokinius, pedagogus, į kūrybines dirbtuves. Idėja išties puiki, lydima gražaus tikslo pabūti kartu, pabendrauti, išsikalbėti, pasidalinti mintimis ir šventiniais lūkesčiais. Maloniai nustebino susirinkusių dalyvių gausa. Per keliolika minučių užsipildė visos renginiui numatytos erdvės, greitai atsirado bendraminčių, norinčių pasidalinti patirtimi, idėjomis. Stalai pasipuošė originaliais vainikais, Kalėdų žvaigždėmis.

Renginiui pasibaigus norisi tikėti, kad puiki idėja taps gimnazijos bendruomenę vienijančiu renginiu, skatinančiu puoselėti pamatines vertybes bei tradicijas.“

Asta Lugauskienė, 6d klasės auklėtoja


„Šiame pašėlusiame bėgime, besibaigiant metams ir artėjant didžiausioms bei gražiausioms metų šventėms, vertinkime ir branginkime laukimo laiką – Adventą. Šį vakarą gimnazijos suorganizuotoje Kalėdinių vainikų pynimo vakaronėje smagiai ir šiltai praleidau popietę su savo dukra, jos šauniąja klasės vadove Vilma Baranauskiene bei dar keliomis mamytėmis ir jų vaikais. Tokie renginiai – puikus būdas nors trumpam pabėgti nuo kartais taip pabostančios kasdienybės, o svarbiausia – tai galimybė prasmingai ir be galo nuotaikingai praleisti laiką su mums pačiais brangiausiais žmonėmis – artimaisiais. Nuoširdžiai dėkoju renginio organizatoriams už sukurtą jaukią šventinę atmosferą, įskiepytą norą skleisti aplink save meilę bei gėrį ir priminimą, kad didžiausia dovana – tai kartu praleistas laikas.”

Ala Būtėnienė, Gabrielės (IIIb ) mama


„Salsvas pušų, eglių ir tujų šakelių kvapas, aitrokas cinamono dvelksmas, džiovintų apelsinų griežinėlių nata ir šventinis šurmulys. Rytoj šv. Andriejaus šventė. Diena, kurią namai ir kiemai puošiami kalėdiniais vainikais. Mes, šv. Benedikto gimnazijos bendruomenė, susirinkome pasidaryti šių simbolinių papuošimų. Pradėję dirbti grupelėmis, netrukus šakelėmis, puošimo elementais ir, žinoma, patarimais dosniai dalinomės vieni su kitais.

Iš mokyklos išėjome ne tik nešini vainikais, bet ir sužinoję jų pynimo paslaptis ir simbolinę prasmę. Graži ir jauki artėjančių švenčių įžanga.“

Virginija Kavaliauskienė, Viliaus (IIIb) mama


„2018 m. lapkričio 29 d. vakaras.

Lauke šalta ir tamsu, tačiau gimnazija mus pasitiko šviečiančiais langais, kvepianti šienu, eglių šakomis ir šv. Kalėdų prakartėle.

Šį vakarą visi susirinko pinti advento vainikėlių. Tai buvo nekonkurencinis kūrybinis vakaras, kuriame visi galėjo atskleisti savo gebėjimus, idėjas ir fantazijas.

Šis šaltas ketvirtadienio vakaras, praleistas jaukiame ir kūrybingame mokinių, mokytojų ir tėvelių šurmulyje, ta bendra atmosfera paliko gerą ir šiltą jausmą.

Dėkoju gimnazijos bendruomenei už sukurtą tokį jaukų ir nuostabų vakarą.“

7c klasės mokinio Kipro Aleknevičiaus mama Irma Aleknevičienė


„Ketvirtadienio vakarą mokykla priminė bičių avilį. Aplink girdėjosi šeimų kuždesiai it bičių ūžesys. Visi darbavosi, kūrė advento vainikėlius tarsi bitės darbininkės. Svarbiausia visi turėjome bendrą tikslą kaip ta bičių šeima. Smagu jaustis mokyklos šeimos dalimi.“

Renata K., 7c klasės mokinio Gvido mama


„Buvo labai linksma pabendrauti su bendraklasiais ir mokytojais. Man labai patiko kad visi dirbome kartu kaip grupė. Manau, šis vakaras suartino mus visus. Jeigu galėčiau, pakartočiau viską iš pradžių. Šis vakaras padėjo pajausti kalėdinę dvasią ir dabar laukiu nesulaukiu Kalėdų.“

Gabija Kavaliūnatė, 7b


„Vakaras buvo nuoširdus ir šiltas. Advento dvasia tvyrojo ore. Eglės sakų kvapas maloniai užpildė širdį. Mokyklos bendruomenės geraširdiškumas, švelnus bendravimas ir gražūs žodžiai paskatino mane laukti šv. Kalėdų su džiaugsmu.“

Gustė Martutaitytė, 7b


„Daug begalinės šilumos, kruopštumo, meilės, nuoširdumo, šypsenų, pagalbos vienas kitam ir džiugių emocijų sutalpinome savo kūriniuose. O kiek dar nesuspėtų realizuoti idėjų kiekvienas parsinešėme į savo namus. Šį vakarą ne tik kūrybingai praleidome laiką būdami kartu, bet ir pasidalinome Kalėdų dvasios laukimu, kai namai pakvips mandarinais ir pyragais, languose įsižiebs šimtai mažų švieselių ir susitiksime su artimaisiais ir draugais.

Dėkojame organizatoriams už nuostabų ir džiugų buvimą kartu. Palaiminto visiems adventinio laiko, belaukiant Jėzaus gimimo.“

Ernesto Petrausko (IIa ) mama

Parašykite komentarą