Aš esu miestietis, Alytaus pilietis

Rugsėjo 26 diena mūsų gimnazijoje buvo skirta krašto pažinimui. Ib klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja Nijole Prieskieniene ir dailės mokytoja Dalia Miliauskiene istorijos ir dailės pamokų metu keliavo į Kraštotyros muziejų pažinti savo gimtojo miesto – Alytaus. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Aš esu miestietis‘‘, kurios tikslas – pažinti Alytų ir koks jis buvo XVI-XVIII amžiuje.

Užsiėmimo metu buvo pasakojama, kaip seniau atrodė Alytus, kokiais amatais vertėsi žmonės, kada gautos Magdeburgo miesto teisės ir kokias privilegijas jam tai suteikė bei ko reikėjo, kad žmogus taptų Alytaus miesto gyventoju – miestiečiu. Mokiniai pasitikrino, ką žino apie Alytaus istoriją, atsakinėjo į klausimus ir atliko užduotis grupėse. Edukacijos pabaigoje kiekvienas mokinys davė priesaiką, kurią seniau turėjo duoti kiekvienas žmogus, norėjęs tapti Alytaus miesto gyventoju. Visi gavo pažymėjimus, kurie patvirtina, jog dabar oficialiai esame miestiečiai. Mokiniai iš muziejaus išėjo sužinoję daug naujos ir įdomios informacijos apie savąjį kraštą.

Kad įtvirtintume žinias, mokytojos davė mums užduotį – „Alytaus ženklai‘‘. Reikia praeities amatus, verslus sugretinti su dabartinėmis Alytaus įmonėmis ir organizacijomis. Nupiešti Alytaus įmonių logotipus ir parašyti trumpą įmonės istoriją ir nurodyti veiklą, taip suvoksime, koks svarbus yra įmonių vaidmuo miesto biudžetui, miestiečiams ir įvaizdžiui.

Barbora Bilinskaitė, Ib

Parašykite komentarą