VGTU paskaitos Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje

Vasario 25 dieną į gimnaziją atvyko VGTU dėstytojų komanda. Diena buvo netradiciška. Mokiniai ir mokytojai pasidalino savo įspūdžiais.

„Paskaitoje „Nuo paprastų funkcijų atstatymo iki žmogaus galimybių išplėtojimo“ susipažinome su penkiais pojūčiais: klausa, rega, uosle, jutimu, skoniu. Kiekvienas atlieka skirtingą funkciją, kurią galima palaikyti išmaniosiomis technologijomis. Išmanios technologijos progresuoja, todėl, panaudodami kurio nors pojūčio impulsą, galime netgi išrasti ir imituoti žmogaus kūno dalį. Tokios technologijos bus ypač reikalingos ateities medicinoje, bus galima visiškai pakeisti ir robotizuoti kurią nors kūno dalį. Taigi impulsais, kuriuos sukelia pojūčiai, galime plėtoti žmogaus galimybes.“

Liepa Gebrauskaitė, IIIb

 

„Chemijos paskaitoje kalbėjome apie vandenį, jo chemines savybes, apie vandens valymo procesus bei kaip yra tikrinamas vanduo, prieš atitekėdamas į mūsų čiaupus. Taip pat aptarėme, kokį vandenį yra saugu gerti ir kiek jo reikėtų išgerti per dieną.

Biologijos paskaitoje daug kalbėjome apie dirbtinį intelektą, aptarėme blogąsias ir gerąsias dirbtinio intelekto puses bei kaip jis keičia mūsų pasaulį. Sužinojome, kas žmogų padaro kūrybingą. Kaip dėstytojas teigė, nesuderinamų dalykų suderinimas – štai kas padaro žmogų kūrybingą.

Taigi paskaitos buvo naudingos ir išsamios ir, manau, ne vienas mokinys šiose paskaitose surado tai, kas sudomino ir įsiminė.

Rokas Brazionis, IIb

 

„Mokytis turi ir gali būti smagu, o žaisdami mokomės. Būtent su tokia nuostata II-III klasės mokiniai dalyvavo atsinaujinusiame (naujo formato) ekonomikos žaidime „Bosas – ne basas!“

Tai žaidimo metodas, kuris skatina vyresniųjų klasių mokinius labiau domėtis ekonomika, atskleisti ekonomikos srities gebėjimus ir rinktis ekonomikos inžinerijos studijas bei asmeninę karjerą ekonomikos srityje.

Viena komanda dalyvaus finaliniame žaidime, kuris vyks VGTU kovo 13 dieną.

Mokytojas Modestas Raudonis

 

VGTU dėstytoja skaitė paskaitą apie vandenį, jo taršą ir vertę. Gimnazistai aktyviai dalyvavo diskusijoje, kėlė klausimus. Dėstytoja ne tik kalbėjo apie požeminius ir paviršutinius vandenis, bet ir davė porą naudingų, gyvenimiškų patarimų. Iš paskaitos mokiniai išėjo pasisėmę naujų ir prisiminę senąsias žinias.

Aleksandra Jenčiūtė, Ic