VGTU klasės patyriminio ugdymo pamokos

Taip jau sutapo, kad lapkričio 22 dieną, kai Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje vyksta netradicinės patyriminio ugdymo pamokos, mes su VGTU klasės mokiniais keliaujame į Vilnių. Šiais mokslo metais klasė pasipildė gausiu būreliu II – okų.

Veikla prasidėjo auditorijoje, kur dėstytojas Eugenijus Paliokas skaitė paskaitą „Matematika ir menas“. Vėliau mokiniai išsiskirstė į modernias fizikos ir chemijos laboratorijas, kuriose jų laukė dėstytojai. Veiklos įvairiausios: mokiniai tyrinėjo, matavo, skaičiavo, darė bandymus, gilinosi į dar nežinomus teorinis dalykus. Biochemijos sritį pasirinkę mokiniai nustatė baltymų koncentracijas. Fizikai – kūno laisvojo kritimo pagreitį matematine ir apverčiamąja švytuokle, tyrė slopinamuosius svyravimus. Atliekant praktinius darbus mokiniams patiko dirbti individualiai ir porose. Grupė mokinių dalyvavo inžinierinių procesų verslo ir ekonomikos užsiėmime. Išgirdo praktinių patarimų apie būsto nuomą.

Keliaujant į namus, pasidalinę mintimis apie įvairias veiklas, mokiniai teigė, jog užsiėmimai nelengvi, bet įdomūs. Su nekantrumu lauks kito apsilankymo VGTU.

Mokytojos Virginija Džervienė ir Angelė Jonienė