VGTU klasės mokinių užsiėmimai

Balandžio 18 dieną II–IV klasių mokiniai gilino matematikos, fizikos ir chemijos žinias Vilniuje, Gedimino technikos universitete. Visi mokiniai pirmiausia išklausė istoriją apie tai, kaip skaičiai 0, 1, e ir  atsidūrė gražiausioje matematikos formulėje. Sužinojo, kad realieji skaičiai, kuriuos mokosi mokykliniame kurse, yra ne vieninteliai, dar yra ir kompleksiniai skaičiai.

Vėliau vyko praktiniai užsiėmimai. Fizikos laboratorijoje mokiniai nustatė oro klampumo koeficientą, skersinių bangų sklidimo greitį stygoje, matavo dujų molinių šilumų santykį. Chemijos laboratorijoje nustatė vandens kietumą, druskų hidrolizę, medžiagos (oksalato) tirpumą. Mokiniams tai buvo nauja ir įdomu.

Besidomintys transporto inžinerija vyko į Logistikos ir transporto inžinerijos katedrą ir išklausė lektoriaus Šarūno Šukevičiaus paskaitą „3D modeliavimo ir kompiuterinės analizės metodų pritaikymas transporto inžinerijoje“. Sužinojo apie populiariausias CAD kompiuterines programas, pamatė studentų modeliuotus pavyzdžius.

Mokytojos A. Jonienė, V. Džervienė