TB Diplomo programos dienos

Vasario 19 d. mokykloje lankėsi ir mokytojams mokymus vedė Vilniaus licėjaus anglų kalbos mokytoja Laura Vizbarienė. Lektorė pasidalino ilgamete patirtimi dirbant Tarptautinio bakalaureato Diplomo programoje. Šiuo metu mūsų mokyklos mokytojai tik ruošiasi, gilinasi į šios programos subtilumus, todėl buvo itin naudinga sužinoti praktiškus pritaikymus.

Pirmoje dalyje išgirdome apie mokytojų pasidalintas atsakomybes, iššūkius bendruomenei ir kaip juos sėkmingai įveikti. Antra dalis mokymų buvo skirta užsienio kalbų mokytojams, kurių metu Laura pristatė dviejų metų programą, pasidalino turima medžiaga.

Vasario 20 dieną nemažas pulkas mūsų gimnazijos mokytojų ir gimnazistų vyko į Šiaulių Didždvario gimnaziją. Čia susitiko trys mokyklos, kad pasidalintų neįkainojama patirtimi, kaip dirbti su Tarptautinio bakalaureato Diplomo programa.

Šiaulių Didždvario gimnazijos mokytojai, jau penkiolikti metai sėkmingai ugdantys gimnazistus pagal šią programą, noriai pasakojo mūsų ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijų mokytojams apie prasmingą, laisvės dvasia alsuojantį ir pasitikėjimu bei mokytojo atsakomybe grįstą darbą su 16-19 metų jaunuoliais. Stiprus šeimininkų įdirbis sustiprino Kauno ir Alytaus mokytojų, kol kas siekiančių programos autorizacijos, pasitikėjimą savo jėgomis, šeimininkai atsakė į rūpimus klausimus ir padėjo iš atskirų detalių susidėlioti bendrą darbo atskirose Diplomo programos srityse paveikslą.

Labiausiai turbūt džiugino mokinių susitikimas. Tiek kauniečiai, tiek mūsų gimnazistai tiesiogiai išgirdo įspūdžius apie Diplomo programą iš jaunuolių, kurie jau dabar pagal ją mokosi. Šio susitikimo ir kelionės metu supratome, jog einame teisingu keliu, siekdami ugdyti atsakingą, jautrų, atvirą sau ir pasauliui, mąstantį asmenį, nebijantį rizikuoti ir mėgstantį iššūkius jauną žmogų, nuo kurio priklauso ne tik mūsų valstybės, bet ir pasaulio ateitis. 

Susitikimo dalyviai tiki tuo, ką daro, ir svajoja apie Tarptautinio bakalaureato programą vykdančių gimnazijų asociacijos įkūrimą.

 Giedrė Kalinauskienė, Rita Černiauskienė ir Rūta Brazlauskaitė