Apie DofE programą

Nuo 2019-06-25 d. Alytaus šv. Benedikto gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, su tikslu ugdyti visapusišką jaunuolių asmenybę mokantis iš patirties, įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį.

DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu. Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje taikydami šią programą, mes skatiname moksleivių kompetencijas, įgūdžius, talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį savanoriškoje veikloje.

Nauda dalyviams

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Mūsų šv. Benedikto gimnazija programą vykdo patyrusi komanda – DofE koordinatorė gimnazijoje – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Kalinauskienė, vadovės – istorijos mokytoja Rūta Brazlauskaitė ir biologijos, chemijos mokytoja Sandra Leonavičienė. Taip pat, žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorius – Rytis Jakučionis. DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui drauge įvertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidas.

Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

  • Susirasti naujų draugų;
  • Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
  • Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
  • Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • Patirti nuotykių;
  • Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

Susidomėjai? Kreipkis

 

DofE komanda:

DofE koordinatorė šv. Benedikto gimnazijoje:

Giedrė Kalinauskienė giedre.kalinauskiene@benediktas.org

 

Vadovės:

Rūta Brazlauskaitė, ruta.brazlauskaite@benediktas.org

Sandra Leonavičienė sandra.leonaviciene@benediktas.org

 

Žygio vadovas:

Kūno kultūros mokytojas Rytis Jakučionis rytis.jakucionis@benediktas.org

 

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą Pasaulyje: www.intaward.org