Baigiamasis spektaklis ir mokinių darbų paroda Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje

 

Vasario 26 d. mūsų gimnazijos 7-III klasių mokiniai dalyvavo tęstinio šalies projekto „Atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje per rusų literatūrą ir jos sąsają su Lietuvos kultūra“, kuris skirtas paminėti 250-ąsias I. Krylovo ir 220-ąsias A. Puškino gimimo metines baigiamajame XV spektaklyje ir mokinių darbų parodoje Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje. 18 respublikos mokyklų, 208 jaunieji artistai, 200 mokinių darbų – tai skaičiai, kuriuos pasibaigus trijų valandų trukmės spektakliui pagarsino projekto autorė ir koordinatorė Irena Vološina – Vilniaus Žvėryno gimnazijos rusų kalbos mokytoja ekspertė.

Lietuvos rusų dramos teatro scenoje jaunieji gimnazijos artistai puikiai suvaidino I. Krylovo pasakėčią „Varna ir Lapė“. Varna – Gabrielė Matusevičiūtė (IIc), Lapė – Dainora Šimkūnaitė (IIc), Autorius – Vytaras Danilevičius (7d), grojo Amelija Ažnaitė (8c) ir Kornelija Ažnaitė (IIIc). Mokiniams pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja Irena Leščinskienė ir rusų kalbos mokytoja Janina Aleknavičienė. Iš 12 mokinių darbų Austėjos Lenkauskaitės (Ib), Austėjos Jančiūtės (8c) darbai buvo įvertinti laureatų diplomais, o Eglės Liubinaitės (IIb) piešinys, atliktas kompiuteriu, buvo įvertintas kaip originalus ir trumpam papuošė sceną spektaklio metu. Padėkos raštais bei saldžiomis dovanomis buvo įvertinti ir kitų mokinių darbai.

Džiaugiamės savo mokinių pasiekimais, gebėjimu puikiai kalbėti rusų (užsienio) kalba, meniniais gebėjimais, žingeidumu, bendravimo kultūra.

 Rusų kalbos mokytoja Janina Aleknavičienė