„Aš – Alytaus legendos kūrėjas“

Tarsi akimirka pralėkė mūsų valstybės tarpušventis nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, skirtas lietuvių kalbos mėnesiui. Būtent ta proga visos trys mūsų šeštokų klasės domėjosi Alytaus istorija, legendomis ir padavimais. Šiandien, kovo 10-ąją, Nepriklausomybės dienos išvakarėse, savo mėnesį trukusius darbus Alytaus krašto muziejuje pristatė 6c klasė.

Vaikai, dirbdami komandomis, demonstravo skaidrėse savo sukurtus maršrutus, nufotografuotus istorinius miesto pastatus, paminklus ir gamtos objektus. Pristatė surastą istorinę medžiagą, pasakojo užrašytas arba pačių sukurtas legendas, kurias iliustravo piešiniais.

Prieš mūsų akis vėrėsi gyva Alytaus sinagogos, Šv. Angelų bažnyčios ir Moterties tunelio vaikų dėka legendomis apipinta istorija. Įspūdį darė Laisvės angelo, Nurimusio varpo ir Skilusios Dovydo žvaigždės istorija. Į liaudiškų padavimų sūkurį įtraukė padavimas apie Klebono akmenį, vaikų sukurtos istorijos apie Vidzgirio parką ir Miesto sodą.

Įdomiausia buvo tai, kad be mokytojos vaikus vertino ir jų atliktus darbus komentavo muziejaus gidas Giedrius Bernatavičius, su kuriuo, beje, viso trys klasės dirbo ir individualiai, rinkdamos reikalingą informaciją. Vaikai gavo naudingų patarimų, kaip ateityje geriau paruošti skaidres, kad jose nebūtų tiek sudėta informacijos, kaip atsirinkti, kas yra svarbiausia. O labiausiai muziejaus gidas pasidžiaugė, kad vaikai domisi savo miestu, kad kuria legendas, kurios galbūt ateity ir iš tikrųjų taps iš lūpų į lūpas perduodama istorija.

Džiaugiuosi savo šeštokais ir jų degančiomis akimis nors kiek prisidėti prie savo krašto istorijos kūrimo. Argi ne puiki dovana Tau, 30-mete Lietuva, nuo vaikų, kuriems tik trylika?

Su gimtadieniu, Tėvyne!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Černiauskienė