3b klasės bendruomenė keliavo po Lenkiją

Birželio 8 dieną 3b klasės mokiniai, tėvai ir mokytoja išsiruošė į Lenkiją. Viena įdomiausių pramogų – pasivažinėjimas po Vygrių nacionalinį parką ir Augustavo girią siauruoju geležinkeliu – siauruku, besigrožint gamta, kuri ranka pasiekiama iš traukinuko vagono.

Svarbiausias lankytinas objektas – Augustavo kanalas, iškastas 1823 metais. Anksčiau kanalas buvo svarbus vandens transporto kelias, jungęs Baltijos jūrą su daugeliu Lenkijos upių. Plaukėme laivu ne tik Augustavo kanalais ir ežerais, bet ir Studzieničnos bei Balčio ežerais. Įdomiausia stebėti, kaip laivas persikelia per šliuzus, mat iš XIX a. vis dar išliko senovinė pakeliamųjų tiltų ir šliuzų sistema, įrengta dėl skirtingo ežerų vandens lygio. Laivelis įsispraudžia į siaurutėlį kanalo šliuzą, kuriame stabteli, kol šliuzas prisipildo vandens ir kilsteli laivą, tada, atvėrus antruosius vartelius, jau galima tęsti kelionę. Šliuzo vartus valdo ne kokios nors išmaniosios technologijos, bet viskas vyksta kaip senovėje – vyrai rankomis atveria bei užveria vartus.

Plaukdami aplankėme pusiasalį, kuriame stovi maža koplytėlė. Tai piligrimų lankoma vieta, garsėjanti šventuoju Dievo Motinos Marijos šaltiniu ir popiežiaus Jono Pauliaus II paminklu.

Diana Buinickienė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė