Žaismingai minime Europos kalbų dieną

Europos kalbų diena minima kasmet nuo 2002 metų rugsėjo 26 d. Mūsų gimnazijos mokiniai per anglų, prancūzų, vokiečių ir rusų kalbų pamokas bandė atsakyti į klausimą, kokie geriausi būdai mokytis kalbų, diskutavo, siūlė idėjas.

Kalbos – tai raktas pažįstant kitus žmones, kultūras, galimybė susirasti draugų užsienyje, skaityti knygas įvairiomis kalbomis, žiūrėti filmus, klausyti muzikos, daug keliauti ir bendrauti, pažinti kitas šalis ir plėsti savo akiratį. Tai geriausi kalbų mokymosi būdai, kuriuos mokiniai išvardino ir pavaizdavo savo plakatuose.

Prancūzų kalbos pamoka vyko netradicinėje erdvėje, mokiniams buvo įdomu prancūziškai pristatyti klasės draugams savo idėjas apie kalbų mokymosi būdus.

5a, 5b, 5c ir 6b klasės mokiniai kartu su savo lietuvių ir rusų kalbos mokytojomis dalyvavo integruotoje pamokoje – spektaklyje „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Spektaklį rusų kalba paruošė rusų kalbos mokytoja metodininkė Janina Aleknavičienė kartu su 6b klasės mokiniais. Žiūrovams kaip ir tikrame teatre buvo įteikti bilietai į spektaklį. Kadangi tai buvo pamoka-spektaklis, skirtos ir užduotys: iliustruoti bilietus, atsakyti į 5 klausimus. Žiūrovai negailėjo aplodismentų mažiesiems artistams, linksminosi kartu su veikėjais ir džiaugėsi, kad gerasis Princas išgelbėjo Snieguolę iš piktosios pamotės burtų. Juk visiems puikiai žinoma brolių Grimų pasaka „Snieguolė ir septyni nykštukai“ suprantama visomis kalbomis. O dar smagiau, kai jaunieji aktoriai gauna dar ir dovanų iš gimnazijos direktorės Loretos Šernienės ir mokytojų!

Kalbos – tai praplėstos žmogaus žinios, kantrus darbas su gramatika, leksika, knygomis ir internetu, bendravimas su įvairiais ir įdomiais žmonėmis, kuriuos sieja tas pats ir bendras dalykas – meilė kalbai. Jaunam žmogui, kuris dar mokosi mokykloje, kalbos – tai neriboti galimybių keliai į gražesnę ir įdomesnę ateitį.

Prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė ir rusų kalbos mokytoja Janina Aleknavičienė