Susitikimas su A. A. Jonynu

Šiandien, spalio 23 d., turėjome galimybę pamatyti poetą Antaną A. Jonyną, išgirsti jo kurtus eilėraščius. Antanas A. Jonynas gimęs Vilniuje, bet šaknys yra Alytuje. Poetas ne tik kūrė eiles, kurios buvo perskaitytos gimnazijos mokinių parengtoje kompozicijoje, kurią kuravo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Irena Leščinskienė, bet ir daug metų dirbo leidykloje. Svečias pasakojo, kad visuomet smagu bendrauti su žmonėmis, jaunais poetais, atrasti naujus talentus ir stebėti poezijos kitimą.

Poetui buvo pateikta klausimų. Paklaustas, ar jo tėvo, kuris taip pat yra žinomas poetas, šešėlis neslegia, atsakė, kad tiesos yra. Į jį buvo žiūrima, kaip į tėvo sūnų, tačiau tėvo autoritetas suteikė taip pat ir pasitikėjimo savimi.

Antanas A. Jonynas mėgsta keliauti, pažinti pasaulį ir ragauti įvairių pasaulio virtuvių valgių.

Apie Alytų, gimtąjį tėvo miestą, Jonynas atsiliepė labai šiltai, minėjo, kad visuomet čia jaučiasi laukiamas, kad galbūt vieną dieną norėtų sugrįžti, o ir su pažįstamais patinka tiesiog gatvėje pasisveikinti, pasikalbėti.

Vis dėlto poetas negailėjo kritikos šiuolaikinei poezijai, kuri kalba apie buitį, taip pat poetų rašymo stilių supanašėjimą, kadangi tai nuvilia. Pats autorius labai gerbia ir vertina V. Šekspyro, Sigito Gedos darbus. Apie prozos rašymą galvojęs, o ir romaną pradėjęs ne vieną, bet lieka prie poezijos, kurią kuria jau rečiau, labiau susidomėjęs J.V. Gėtės kūrinių vertimu į lietuvių kalbą.

„Žmogus, atsiribojęs nuo poezijos, nuskurdina save,“- kalbėjo Antanas A.Jonynas.

Vygantė Jezukevičiūtė, Ib

Parašykite komentarą