Dovana tėvams

Gimnazijos direktorė Loreta Šernienė tėvams naujų mokslo metų pradžios proga dovanojo žinomos psichologės, trijų knygų tėvams apie vaikų ir paauglių ugdymą autorės, konsultuojančios šeimas bei mokykloje dirbančius specialistus pagalbos vaikams ir kitais aktualiais klausimais, Astos Blandės paskaitą „10 lobių, kuriuos vaikas turi atrasti šeimos ir mokyklos aplinkoje, kad galėtų sėkmingai mokytis“.

Žymi psichologė paskaitos pradžioje klausė, ko mokykloje ieško tėvai, ar tėvams reikia mokyklos, o mokyklai tėvų, ko į mokyklą ateina mokytojas, kas mokykla yra mokiniui. Ji išskyrė tėvų norą, kad vaikui viskas būtų gerai. Vaikai, anot psichologės, mokykloje nori bendrauti, tikisi patikti suaugusiems. Mokykloje gimsta nauji arba keičiasi nemaža dalis tarpasmeninių santykių su mokytojais, bendraamžiais. Vaikai nori, kad eitų prie jų, bet patys neina prie kitų.

A. Blandė išskyrė 10 lobių: priėmimas, pagarba, lūkesčiai, klaidos, tėvai ir mokytojai, sėkmė, vieta, partnerystė, visuminis požiūris, geranoriškumas. Vaikas, anot psichologės, turi galimybę skleistis tiek, kol neuždengia kito. Vaikai gimsta tam, kad tėvai kažko pasimokytų. Visa ko pamatas – ŠEIMA. Vaikų negalima paleisti, bet ir negalima kvėpuoti į nugarą, jeigu norime pasiekti užsibrėžto tikslo. Vaikai neprivalo būti tobuli, reikia pasakyti ir nepatogias tiesas, kad kažko nemoka, bei ieškoti priežasčių.

„Neužbėkit vaikams už akių, būkit šalia,“- linkėjo psichologė.