Laiko mašina – į XIII amžių

Rugsėjo 18 dieną Alytaus šv Benedikto gimnazija kvėpavo kitu ritmu: gimnazijoje vyko įvairios krašto pažinimo veiklos. 5-6 klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Lietuvos valstybės susidarymas“.

Edukacijos metu vaikai istoriją išgyveno patys aktyviai dalyvaudami veiklose: susipažino su XIII a. gyventojų drabužiais, iš kokių medžiagų jie buvo siuvami, kokie aksesuarai ir kokiu tikslu buvo naudojami, kokiais papuošalais puoštasi. Kiekvienas programos dalyvis apsirengė senoviniu drabužiu. Mokiniai sužinojo, kokias pareigas ir teises turėjo to meto vyrai ir moterys, atlikdami praktines užduotis susipažino su to meto kario kasdienybe: pajautė tikro kalavijo svorį, išbandė skydų sienos jėgą, pasimatavo kario šarvus, šalmą, skydą ir kitus ginklus. Programą užbaigė teatralizuotas pasakojimas apie Karaliaus Mindaugo nuopelnus suvienijant įvairias baltų žemes ir pradedant Lietuvos – stiprios ir galingos valstybės – istoriją.

Mokiniai turėjo puikią galimybę vizualizuoti mokykloje gautas teorines žinias apie Karaliaus Mindaugo laikus, praplėsti akiratį, susidaryti platesnį to laikotarpio vaizdą. Tikime, kad pažinimo džiaugsmas, kai gali prisiliesti prie to meto ginklų, senovinių rūbų rekonstrukcijų, papuošalų, išaugs į pasididžiavimą ir pagarbą savo protėvių kraštui, istorijai, kultūrai.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Butrimienė