Margučio raštai

Balandžio 16 dieną Gimnazijos taryba pakvietė bendruomenės narius į kūrybines dirbtuves „Margučio raštai“.

Dalyviams buvo pristatytos 4 grupės, kuriose galėjo pasirinkti įvairius marginimo būdus: vašką, dekupažo techniką, lipnias juosteles, dekoruoti karoliukais, pjaustytais medžio gabaliukais.

Mūsų gimnazijos mokiniai technologijų pamokose visą mėnesį margino kiaušinius šiomis technikomis. Matant įvairiomis technikomis margytus kiaušinius dalyviams buvo lengviau išsirinkti grupę, kurioje nori dalyvauti.

Pasiskirstę į grupes visi kibo į darbą. Buvo išmarginta 160 kiaušinių. Juose atsispindėjo didelė meilė, šiluma. Kiekvienas kiaušinis tapo meno kūriniu, jie visi unikalūs ir skirtingi. Ir mokiniai, ir jų tėveliai turėjo galimybę praleisti laiką kartu kurdami, o margučiais galės pasipuošti savo Velykų stalą.

Technologijų mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė

 

Mintys po renginio

 

Nieko nėra gražesnio už šeimą, kartu pinančią advento vainiką ar palinkusią prie velykinių margučių stalo. O dar maloniau akiai, kai šiam subtiliam darbui susikaupia tėtis ir sūnus, mama ir dukra.

Visa tai balandžio 16 d. buvo galima išvysti Šv. Benedikto gimnazijos, kur jau tapo bendruomenes tradicija kartu ruoštis metinėms šventėms, kūrybinėse dirbtuvėse. Ir visai nesvarbu, kad tokių entuziastų nėra daug. Svarbiausia, kad jų vis randasi – net buvusios gimnazijos mokinės su kūdikiais ant rankų mielai prisijungia prie šventinio šurmulio.

Kaip popietės pradžioje technologijų mokytoja Lina pažadėjo, kad neišeis namo nei vienas be margučio, taip ir buvo. Įvairiausiomis technikomis numargintais velykiniais simboliais džiaugėsi ir suaugusieji, ir vaikai.

Tegyvuoja jaukios ir mielos Šv. Benedikto bendruomenės tradicijos: telkiančios, buriančios ir užkrečiančios prasmingais darbais.

Mokytoja Birutė


Malonu mokytis drauge, semtis velykinių margučių dažymo patirties kartu su visa mokyklos bendruomene. Laikas bėga šuoliais ir dienos darbai, nuovargis ir rūpesčiai nuslenka į šalį. Tai patyriau kūrybinėse dirbtuvėse „Margučio raštai‘‘. Bendravome ir džiaugėmės artėjančiomis šv. Velykomis. Auklėtinis Lukas ir jo mamytė atsinešė su savimi ne tik margučių dažymo patirtį ir norą dalintis ja, bet ir gerą nuotaiką, optimizmą ir paprastą žmogišką šilumą. Dėkoju jiems ir visoms mamytėms už malonias akimirkas ir gerą nuotaiką. Linkiu visiems mums patirti Dievo sūnaus atpirkimo dovaną – Kristaus kančios, mirties ir prisikėlimo slėpinį.

Mokytoja Nijolė


Pastarąją savaitę gyvename džiugiu laukimu ir rūpesčiu – artėja šv. Velykos. Ta proga balandžio 16-osios popietę kartu su gimnazijos bendruomenės nariais teko prisijungti prie šaunios veiklos – dalyvauti gimnazijos Tarybos inicijuotose kūrybinėse dirbtuvėse „Margučio raštai“ , prisiminti senąsias tradicijas, išmėginti naujus bei tradicinius margučių dažymo būdus. Kaip teigė viena dirbtuvių sumanytojų ir įkvėpėjų technologijų mokytoja Lina, visi patyrėme nepaprastą meilę: vaikai – tėvams, nes šie, vaikų paskatinti, mielai prisijungė prie bendros veiklos, tėvai – vaikams, nes suprato, kokie svarbūs yra augančioms atžaloms visi bendruomenės nariai, nes turėjo galimybę suvokti, jog bendrai dirbdami, palaikydami vieni kitus, pasidalindami nors ir nedideliu džiaugsmu, tampa geresni, šviesesni, laimingesni. Galime drąsiai pasidžiaugti, kad Velykos – pavasario ir atgimimo šventė – suartino žmones, subūrė bendram kūrybiniam darbui. Norisi tikėti, kad aktyvi, draugiška ir kūrybiška bendruomenė sėkmingai puoselės tradicijas bei papročius, gebės perduoti juos iš kartos į kartą, drąsiai imsis naujų iniciatyvų.

Mokytoja Asta


Didžioji savaitė yra krikščioniško gyvenimo centras. Ji skirta pasiruošti didžiajam Velykų įvykiui – švęsti Kristaus kančios, mirties ir prisikėlimo slėpinį. Apmąstome, koks mūsų santykis su Išganytoju, ar atpažįstame Kristų kitame žmoguje. Margutis krikščionybėje simbolizuoja Kristaus prisikėlimą, žmogaus dvasinį atgimimą.

Mokytoja Reda


Tai buvo puikus renginys. Puikiai pasiruošta, prigaminta daug priemonių marginimui vašku. Prikarpyta medžio gabaliukų, kad galima būtų puošti kiaušinius netradiciniu būdu. Ant kiekvieno stalo buvo paruošta po kelis indelius su dažų tirpalais. Maloniai nuteikė papuoštos erdvės ir stalai.

Mano nuomone, toks renginys turėtų vykti visą dieną, kad nereikėtų viską atlikti skubiai, o galėtume pasimėgauti artėjančių šv. Velykų dvasia.

Mokytojo padėjėja Kristina


Labai smagu buvo išmėginti kiaušinių marginimą vašku. Tai puikus užsiėmimas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Man tai buvo didelis iššūkis, todėl labai žaviuosi žmonėmis, kurie margina kiaušinius taip kruopščiai, gražiai.

Mokytoja Roma


Pavasario laukimas visada mus nuteikia susimąstymui. Bundanti gamta pažadina norą kurti. Džiaugiuosi, kad antradienio popietę gimnazijoje galėjome atskleisti savo talentus kurdami velykinį margutį. Renginio metu savo idėjomis ir patyrimu dalijosi gimnazijos mokytojos, susirinkę mokiniai ir jų tėveliai. Naudojamos įvairios margučių dekoravimo technikos leis paįvairinti ir papuošti mūsų šeimos velykinį stalą.

Mokytoja Jolanta