Penktadienis kitaip

Rugsėjo 27 dieną II klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja Aušra Zavistauskiene, matematikos mokytoja Laimute Grigūniene ir fizikos mokytoja Virginija Džerviene vyko į Vilniuje penkioliktąjį kartą iš eilės organizuojamą renginį „Tyrėjų naktis“ ir galėjo pasirinkti geologijos arba kūrybinės choreografijos užsiėmimus.

Menų ir kūrybinių technologijų fakultete kolegijos dėstytoja, choreografė Rasa Prokurotienė su gimnazistais pasidalino mintimis ir idėjomis, ko tikisi ir ką norėtų padaryti susitikimo metu, ir vėliau tai įgyvendino. Po pokalbio buvo edukacinė veikla, kurios metu jaunuoliams teko geriau pažinti save, pajausti ir nebijoti to, ką gali padaryti – visa tai sutilpo į šokį. Šokiu ir judesiais teko išreikšti tokius žodžius, kaip „švelnumas”, „vėjas”. Užsiėmimo metu kiekvienas galėjo atrasti save iš naujo. Laikas neprailgo, o įspūdžiai ir geras jausmas išliko ilgam.

Paskaita apie smėlį ir jo savybes vyko Gamtos tyrimų centre. Mokiniai, kurie pasirinko geologiją, buvo supažindinti su nuostabiuoju akmenų ir uolienų pasauliu ir išties įspūdinga kolekcija. Kiekvienas turėjo galimybę pažvelgti pro mikroskopą į iš atokiausių pasaulio kampelių surinktus smėlio pavyzdžius.

Po šių paskaitų mokiniams vyko bendra verslumo paskaita, kur žaidimo metu mokiniai buvo mokomi kurti bendrovę ir ją valdyti, pasirinkti ir už pasirinkimus prisiimti atsakomybę. Mokymas vyko neįprasta ir dėl to taip žavinčia forma – interaktyvus verslo žaidimas anglų kalba.

Išvyka mokiniams labai patiko ir padės išspręsti rūpimus klausimus dėl profesijos pasirinkimo.

Ugnė Jonytė (IIa), Vygantė Jezukevičiūtė (IIb)