Malonus susitikimas mūsų gimnazijoje su mokytojomis iš Prancūzijos Goulaine vidurinės mokyklos

Gegužės 15 dieną mūsų gimnaziją aplankė kolegos iš Goulaine vidurinės mokyklos, kuri yra Basse Goulaine mieste, vakarų Prancūzijoje, Atlanto Luaros departamente. Basse Goulaine miestas yra netoli garsiojo Prancūzijos Nanto (Nantes). Prancūzės į mūsų šalies mokyklas atvažiavo pagal projekto Erasmus + programą.

Apžiūrėjusios mūsų gimnaziją, mokytojos stebėjo kolegių vedamas pamokas. Anglų kalbos pamoką 8b klasėje vedė anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Butrimienė, prancūzų kalbos pamoką aštuntose klasėse – prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė. Nuoširdžiai su kolege Lina džiaugiamės, kad mūsų mokiniai per pamokas, kurias stebėjo svečiai, dirbo stropiai, buvo aktyvūs ir parodė, kad supranta ir moka šias užsienio kalbas.

Su kolegėmis iš Prancūzijos po pamokų aptarėme taikomus mokymo metodus, strategijas, siekiamybes. Buvo labai įdomu ir praktiška su mokytojomis iš užsienio aptarti Lietuvos ir Prancūzijos švietimo sistemą, gyvenimo būdą, veiklas, jų ir mūsų miestus bei įžymias vietas, prancūzų ir lietuvių virtuvę, mokinių pasiekimus bei įvairias problemas, su kuriomis susiduria abiejų šalių mokytojai dirbdami mokyklose. Prancūzės, stebėjusios mūsų mokytojų pamokas, dalijosi savo patirtimi ir įžvalgomis.

Abipusis bendradarbiavimas buvo įdomus, naudingas, todėl šiandien užsimezgusią draugystę su šiomis kolegėmis tęsime.

Prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė