Vasaris – mokymų mėnuo Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje

Vasarį buvo ypač gausu mokymų mokytojams – mokykloje vyko net 2 Europos Socialinio Fondo Agentūros (ESFA) finansuojamo projekto „Kuriu pamokas ir savo ateitį pats“ mokymai: „Kaip padėti mokiniui mokytis“ ir „Mąstymo žemėlapių naudojimas pamokoje“.

Praktinius projekto mokymus „Mąstymo žemėlapių naudojimas pamokoje“ vedė projekto partneriai – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai Rasa Rusteikienė, Giedra Aliulienė bei Vidas Vaitkus, jau ne pirmus metus taikantys šį metodą savo darbe. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija yra viena iš nedaugelio Lietuvos mokyklų, priklausančių tarptautiniam Mąstymo mokyklos tinklui, tad mąstymo žemėlapiai šioje gimnazijoje yra jau savaime suprantamas dalykas, kurio tikslingumas ir nauda nekelia abejonių bendruomenei. Lektoriai pristatė mokinių per įvairių dalykų pamokas kurtus mąstymo žemėlapius, aptarė iškylančius sunkumus bei galimus nesklandumus pradedant taikyti žemėlapių kūrimo metodiką. Besimokantys mokytojai turėjo įsijausti į mokinio rolę ir nubraižyti ne vieną žemėlapį, kad suprastų kiekvieno jų taikymo galimybes ir privalumus. Be to, pasibaigus mokymams, mokytojai gavo namų darbų užduotį- iki balandžio vidurio išbandyti naują metodą per pamokas ir mokinių sukurtus mąstymo žemėlapius siųsti lektoriams įvertinti.

Tikimės, kad naujai taikomas metodas padės tiek mokiniams, tiek mokytojams pasiekti mokymo(si) tikslus, o pamokos bus dar įdomesnės.

Lina Butrimienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė