„Tiktai ji, tik meilė yra gyvenimo prasmė“ (I. Turgenevas)

Gimnazijos mokiniai, besimokantys rusų kalbos, dalyvavo projekte, kurį organizavo Lietuvos rusų (užsienio kalbos) mokytojų asociacija, Vilniaus Žvėryno gimnazija ir kiti organizatoriai. Projekto tikslas – atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje per rusų literatūrą ir jos sąsają su Lietuvos kultūra. Tema „Ivanas Turgenevas ir jo amžininkai“.

Gimnazijos mokiniai: Aistė Leonavičiūtė (5a), Paulina Jodkaitė (6c), Deimantė Kaknevičiūtė (6c), Deimantė Goceikytė (6d), Arminas Kilinskas (7b), Gabrielė Murzaitė (7b) ir Amanda Strasevičiūtė (IVb), iliustravo šio rusų rašytojo klasiko kūrinius. Ši mokinių grupelė ir buvo pakviesta šeštadienio, kovo 23 d., popietę į Lietuvos rusų dramos teatre vykusį baigiamąjį spektaklį, skirtą paminėti 200-osioms I. Turgenevo gimimo metinėms, „Ivanas Turgenevas ir jo amžininkai“. Buvo nuostabus reginys. Lietuvos rusų dramos teatro scenoje vaidino apie 150 Lietuvos mokyklų mokinių, spektaklį paįvairino dainų ir šokių grupės, ypač visiems patiko romų visuomenės centro dalyvių šokis, skambėjo dainos rusų, lietuvių, prancūzų kalbomis. Maloniai nuteikė teatro fojė eksponuojami piešiniai – iliustracijos. Mokiniai skubėjo prie savo darbų fotografuotis. Paulina Jodkaitė (6c) ir Deimantė Goceikytė (6d) tapo iliustracijų konkurso laureatėmis, teatro scenoje jos buvo apdovanotos padėkomis bei atminimo dovanėlėmis.

Mes, projekte dalyvavusios rusų kalbos mokytojos, džiaugiamės ir didžiuojamės projekte dalyvavusiais kūrybingais, žingeidžiais gimnazijos mokiniais, linkime jiems ir toliau savo pasiekimais džiuginti tėvelius bei mokytojus. Juk „Tiktai ji, tik meilė yra gyvenimo prasmė“ (I. Turgenevas).

Rusų kalbos mokytojos Janina Aleknavičienė, Lionė Vilkelienė