Skautų metodais paremtas 7a klasės žygis

Spalio 26 dieną, dalyvaudami skautų metodais paremtame žygyje, mes tarsi pratęsėme savaitę Alytaus miesto mokyklose vykusius neformalaus ugdymo užsiėmimus, prisidėjome ir parėmėme Lietuvos skautų judėjimo vystymąsi.

Žygį pradėję Vepriuose, prie Šventosios upės, naudodamiesi žemėlapiais, racijomis, kompasais, kitomis orientavimosi priemonėmis, mes atlikome komandines užduotis, pasitikrinome savo pastabumą, planavimo įgūdžius, puikiai įveikėme visus gamtos iššūkius, suradome visus paslėptus kraterio deimantus, pagal koduotas žinutes suradome lobius.

Mes ne tik ieškojome, šifravome, gaminome pietus ant laužo, bet ir 15 km trasoje susipažinome su didžiausio meteorito kraterio Lietuvoje teritorija, jį supančiais kultūriniais ir istoriniais objektais: Sukinių piliakalniu, Žuvintės šaltiniu, Moko akmeniu ir jo istorija bei buvusia slapta raketinė sovietų karine baze.

Mums buvo linksma, įdomu ir 6 žygio valandos neprailgo: puikus buvo ne tik rudeniškas oras, bet ir vadovai skautai, iš kurių sulaukėme daug pagyrimo žodžių, kad esame linksmi, greiti, praktiški, bet svarbiausia – draugiški.

Dėkojame istorijos mokytojai R. Brazlauskaitei, kuri sutiko dalyvauti šioje edukacinėje programoje. Mokytoja yra DofE programos koordinatorė ir tikisi, kad po šio žygio mūsų klasės mokiniai labiau susidomės šia programa ir bandys siekti DofE apdovanojimų.

Aš, klasės auklėtoja, dėkoju visiems tėveliams, kurie išleido vaikus į žygį, ir visiems auklėtiniams, kurie galėjo ir norėjo kartu su klasės draugais įdomiai praleisti laiką rudenėjančioje Lietuvos gamtoje, pabendravę ir atlikę daug komandinių užduočių, turėjo galimybę geriau pažinti vieni kitus.

L. Grigūnienė, 7a klasės vadovė