Pirmieji metai įgyvendinant DofE programą

Šie mokslo metai buvo neįprasti tuo, kad Šv. Benedikto gimnazija pradėjo įgyvendinti „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, kuri atnešė suteikė naujų potyrių tiek programą įgyvendinantiems mokytojams, tiek pirmiesiems dalyviams. The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE apdovanojimai) yra pasaulyje gerai žinoma jaunimo mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti praktinių įgūdžių (daugiau informacijos www.dofe.lt).

Pradėti savo DofE kelionę šiemet pasiryžo 13 mokinių nuo 7 iki III klasės. Visus mokslo metus jie siekė savo asmeninių tikslų, suformuluotų pagal S.M.A.R.T. metodiką, trijose srityse: savanorystėje, aktyvioje veikloje ir įgūdžių dalyje. Mokiniams išsikelti tikslus ir stebėti progresą padėjo DofE vadovės gimnazijoje Rūta Brazlauskaitė ir Sandra Leonavičienė. O pavasariop tapo aktualus ir ketvirtas – komandinis – tikslas, kurio reikia siekti DofE žygio metu. Čia komandoms nuo A iki Z padeda DofE žygio vadovas Rytis Jakučionis.

Kiekvieno DofE kelionė yra ypatinga ir unikali, todėl būta pačių įvairiausių tikslų, susijusių su skirtingomis veiklomis. Savanorystės dalyje mokiniai filmavo mokyklos renginius, padėjo darželio ar paailgintų grupių auklėtojoms, vykdė savanorišką veiklą miesto bibliotekoje, teatre. Aktyvios veiklos tikslais tapo pilateso pratimai, keli tūkstančiai žingsnių per savaitę ar net keli šimtai kilometrų per kelis mėnesius! Įgūdžių dalyje dalyviai ruošėsi KET egzaminui, piešė, tapė, grojo ir užsiėmė kita įdomia veikla. Dalis šių tikslų jau yra pasiekti, o kita dalis dar siekiami. Svarbu suprasti, kad DofE – ne sprintas, o maratonas, todėl tikslo pasiekimo laikas priklauso nuo kiekvieno dalyvio.

Dalinamės keliomis akimirkomis iš pirmųjų metų. Nuotraukose visų dalyvių pirmasis bandomasis žygis, regioninės konsultacijos, kurioje dalyvavo Rūta Brazlauskaitė ir DofE koordinatorė gimnazijoje Giedrė Kalinauskienė, akimirka bei pirmojo oficialaus bandomojo žygio startas birželį.

Apie žygį, vykusį vasario mėnesį, dalyvė Augustė Anisimova iš Ic klasės atsiliepė taip:

„Žygio metu netrūko nei nuotykių, nei iššūkių. Juos įveikti padėjo gera nuotaika ir ištiesti pagalbos ranką pasiruošę komandos nariai. Be to, išmokome užsikurti laužą, kuris yra neatsiejama išvykos gamtoje dalis. Po žygio vieniems skaudėjo kelius, kitiems čiurnas ar kitas kūno dalis, tačiau visi žino tik viena – tai buvo įsimintinas ir žmogaus tikras galimybes parodantis nuotykis, kurio nebūtų buvę, jei nebūtumėm pasiryžę dalyvauti DofE programoje!“.

Laukiame rudens, kai DofE apdovanojimų teikimo ceremonijoje sveikinsime ir mūsų gimnazijos mokinius, sėkmingai užbaigusius DofE bronzos lygį.

 DofE vadovė Rūta Brazlauskaitė