Pasirašytas Alytaus ir UNICEF vaikams draugiško miesto memorandumas

Lapkričio 20 d. Pasaulio vaikų dienos ir Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos 30-mečio proga mūsų gimnazijoje Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis pasirašė sutartį su Jungtinių Tautų Vaikų fondu (UNICEF), jo nacionaliniu komitetu.

Miesto meras Nerijus Cesiulis džiaugėsi, kad kažkada Alytus buvo jauniausias Lietuvos miestas, o dabar puiki galimybė pasirašyti sutartį dėl draugiško miesto (toks jis ir yra ) vaikams.

Pasidžiaugusi vaikams suteikta galimybe trumpam perimti vadovavimą miestui, pabrėžusi, jog vaikų balsas gali būti girdimas ne mažiau nei suaugusiųjų, UNICEF Lietuvos nacionalinio komiteto vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulienė patvirtino, jog Alytaus miestas pirmasis pasirašė pasaulinio vaikams draugiško miesto kandidato memorandumą Lietuvoje, ir visiems linkėjo kurti dar gražesnį Alytų.

Gimnazistai išsakė savo idėjas, ką jie galėtų padaryti būdami miesto merai, ko norėtų Alytuje. Mokiniai siūlė ne tik ieškoti naujų architektūrinių sprendimų, pramogų, bet pirmiausiai rūpintis vaikų saugumu, technine ir materialine švietimo įstaigų baze. Bene labiausiai jaudinantis troškimas – pritaikyti viešąsias erdves neįgaliesiems. Prieita išvada, jog vaikams draugiškas miestas tas, kuriame girdimas kiekvieno vaiko balsas ir į jį įsiklausoma, nė vienas nėra per mažas pakeisti ir sukurti gražesnį pasaulį.

Padėkoję Alytaus miesto merui ir UNICEF vykdomajai direktorei už šią galimybę vaikams būti girdimiems, mokiniai išreiškė viltį, jog pasirašytas susitarimo memorandumas su UNICEF mūsų mieste padės užtikrinti visas teises kiekvienam vaikui, o patys mokiniai bus drąsūs ir aktyviai dalyvaus kuriant gražesnį pasaulį, kuriant vaikams draugišką Alytaus miestą.

Memorandumo pasirašymo metu mokiniai atliko Michael Jackson ir Lionel Richie kūrybos dainą „Mes esame pasaulis“.