Orsė muziejaus pristatymas

Pamokos netradicinėje erdvėje mokiniams visada patinka. Kovo 27 d. 8 klasių mokiniai, kurie mokosi prancūzų kalbą, buvo Alytaus miesto teatre ir žiūrėjo filmus, įgarsintus prancūzų kalba su angliškais subtitrais, apie Paryžiuje esantį vieną didžiausių šio miesto Orsė muziejų. Visi buvome sužavėti. Kiekvienam mokiniui kažkas patiko: buvo įdomu kuo daugiau pamatyti ir sužinoti apie impresionizmą, simbolizmą, Rytų meną ir kitas menų kryptis, apie žymius dailininkus, skulptorius ir jų kūrinius. Mokiniai sužinojo, kad Fransua Ogiustas Renė Rodenas yra vienas žymiausių pastarųjų amžių pasaulio skulptorių ir kad jo žymių darbų galima pamatyti Orsė muziejuje. Aštuntokai susipažino ir su Vincento van Gogo, olandų tapytojo ir grafiko, postimpresionisto, kūryba.

Ateityje su mokiniais tikimės po Orsė muziejų iš tikrųjų pavaikščioti, nes filmuose parodyti paveikslai, skulptūros, jų autorių istorijos visus labai sudomino.

Prancūzų kalba yra neatsiejama nuo viso pasaulio kultūros, istorijos, muzikos, meno, teatro ir kino, todėl mokiniai, kurie mokosi prancūzų kalbos, ir yra supažindinami su kultūra. Frankofonijos mėnesio renginiai Alytaus mieste vis dar tęsiasi. Labai tuo džiaugiamės.

 

Prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė