Mokiniai pamokas ir savo ateitį kuria patys

Ic klasė aktyviai įsitraukė į Europos Socialinio Fondo Agentūros (ESFA) finansuojamą projektą „Kuriu pamokas ir savo ateitį pats“. Kovo 21 d. lietuvių kalbos ir literatūros pamoką ,,Žemaitės kūryba. Apsakymas „Marti“ vedė Rusnė Simonaitytė ir Akvilė Svetnickaitė.

Jaunosios mokytojos supažindino bendraklasius su Žemaitės kūrybos kontekstu, analizavo apsakymo ,,Marti“ ištraukas. Mokiniai, dirbdami grupėmis, pildė mąstymo žemėlapius, nurodydami veiksnius, lėmusius rašytojos kūrybą, charakterizavo apsakymo veikėjus. Mokiniai nurodė kūrinio temą, akcentavo vertybes, formulavo probleminius klausimus, apibūdino erdvę, laiką.

Ar tokios pamokos reikalingos? Į šį klausimą atsako patys mokiniai.

,,Akvilės ir Rusnės pamoka buvo labai įdomi, įgijome naujų žinių, merginos dirbo kaip tikros mokytojos. Buvo labai įdomus Žemaitės pristatymas.“ (Tautvydas)

,,Tikrai galiu pasakyti, jog bendraklasės daug įdėjo darbo ir stengėsi kuo geriau pravesti pamoką. Man patiko pamoka, buvo įdomu bendradarbiauti su kitais ir atsakyti į klausimus. Taip pat galiu pridurti, jog ir minčių žemėlapiai labai padėjo, nes nereikėjo visko rašyti pilnais sakiniais, o tik trumpas ir konkrečias mintis. Būtų malonu ateityje vėl tokias pamokas stebėti bei jose dirbti!“ (Kajus)

,,Ši pamoka išsiskyrė iš kitų, pasirodė gana įdomi. Mokytoja klasę stebėjo iš šalies, todėl viskas buvo laikinųjų mokytojų rankose. Jos pasirodė tikrai geros mokytojos. Buvo matyti, kad ruoštis teko daug. Buvo sunku kalbėti 45 minutes ir kartu užimti visus mokinius, stebėti klasę. Kadangi beveik visi turėsime galimybę vesti pamokas, supratome, koks atsakingas mokytojo darbas yra. Ši pamoka praėjo sklandžiai. Sužinojome naudingos ir įdomios informacijos. Pristatomas kūrinys įkvėpė ir sužadino norą daugiau skaityti. Pamokoje ypač patiko dirbti su minčių žemėlapiais, kurie mums nėra įprasti. Buvo tikrai nuostabi bei įdomi pamoka.“ (Viktorija)

,,Man pamoka patiko, nes buvo įdomu pažiūrėti, kaip klasės draugai atrodo mokytojo vietoje. Pamoka praėjo sklandžiai bei linksmai.“ (Matas)

,,Šiandienos pamoka tikrai patiko. Jaunosios mokytojos buvo draugiškos, buvo pasiruošusios įdomią informaciją, buvo sklandu ir aišku. Minčių žemėlapiai nelabai patiko. Bet tokių pamokų, kai veda bendraklasiai, turėtų daugėti.“ (Ernestas)

,,Šiandien buvau kitokioje pamokoje, ją vedė ne mokytoja, o mano bendraklasės. Pamoka vyko kaip įprasta pamoka, tačiau aplinka atrodė visai kita ir darbas su mąstymo žemėlapiais neatrodė toks baisus.“ (Tadas)

,,Pamoka tikrai patiko, ji buvo įdomi, įtraukianti, buvo įdomu klausyti bei dirbti su jaunosiomis mokytojomis, kurios buvo puikiai pasiruošusios pamokai, žinojo, ką daryti, nei karto nesutriko ir puikiai viską paaiškindavo, jei kildavo kokių nors klausimų. Visai patiko ir gerai sekėsi dirbti grupėse, norėčiau dar dažniau taip dirbti. Mano nuomone, ši pamoka išėjo į naudą tiek mokiniams, tiek pačioms jaunosioms mokytojoms, nes tokia patirtis visąlaik yra reikalinga.“ (Adrijus)