Mes keliavome aplink pasaulį!

7c klasės mokiniai gegužės 21 d. pristatė visą mėnesį vykdytą integruotą lietuvių kalbos ir literatūros bei geografijos projektą „Keliaukime aplink pasaulį“. Iš anksto buvome susiskirstę grupelėmis ir organizavome savo suplanuotą kelionę aplink pasaulį.

Pasijutome tikrais kelionių agentūros savininkais. Net sukūrėme agentūrai pavadinimą. Organizavome 14 dienų kelionę aplink pasaulį. Suplanavome kiekvieną dieną atskirai, nurodėme kelionės kainą. Internete suradome realius viešbučius, nurodėme tikrą nakvynės kainą. Kad keliauti būtų linksmiau ir įdomiau, suplanavome ekskursijas į lankytinus objektus, nurodydami apytikslę pramogų kainą. O kad kelionė būtų saugi, nepamiršome pasirūpinti kelionių draudimu, sužinodami realią šio draudimo kainą. Parengėme būtiniausių daiktų, kuriuos reikia pasiimti į kelionę, sąrašą.

Kad šis projektas vyktų sklandžiai, ruošėmės iš anksto. Perskaitėme Ž. Verno knygą „Aplink pasaulį per 80 dienų“. Pagal šioje knygoje nurodytą maršrutą savo kelionę planavome ir mes. Gegužės 8 d. apsilankę Vilniaus zoologijos parke išklausėme edukacinę programą „Aplink pasaulį per 90 minučių“. Šios išvykos metu įgijome žinių ir idėjų, sužinojome skirtumus ir panašumus tarp Lietuvoje ir įvairiose pasaulio šalyse gyvenančių gyvūnų. Projekto pristatymo išvakarėse apsilankėme ERGO draudimo bendrovėje ir pasidomėjome kelionių draudimu.

Norime padėkoti mus į šią nuostabią kelionę aplink pasaulį pakvietusiems ir mums padėjusiems lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Irenai Leščinskienei ir geografijos mokytojui Modestui Raudoniui. Tikimės, kad ir ateityje sulauksime panašių kvietimų, nes taip vykstančios pamokos ne tik įdomesnės, bet ir geriau įsimenamos bei išmokstamos.

Amelija Ažnaitė,7c