Mes ir vėl susitikome…

Birželio 13 d. vakarėjant Alytaus šv. Benedikto gimnazijos 7c klasės mokiniai Narvydas, Vytenis, Aurelija, Emilija, Austėja, Alvija ir Ugnė, lydimi mokytojos Deimantės Balynienės, išvyko į Airiją. Mūsų gimnazija ir Airijos Monaghan‘o lituanistinė mokykla „Lietuvos vaikai“ vykdo mokinių mainų programą, kurios tikslas bendradarbiauti su Airijoje gyvenančiais vaikais lietuviais ir puoselėti lietuvišką kultūrą.

Pačią pirmą viešnagės dieną mus ir lituanistinės mokyklos mokinių delegaciją pasitiko Monaghano meras Cllr. Seamus Coyle. Susitikimas vyko Monaghan‘o muziejuje. Nepraleidome progos pasisvečiuoti ir šio miestelio mokyklose: St. Maryˊs Boysˊ National school ir St. Louis Girls National School. Apsilankymo metu susipažinome su airiškos mokyklos kasdienybe. Mūsų draugai pasistengė mus ne tik svetingai priimti, bet ir organizuoti aktyvias veiklas. Nors oras ir nelepino, tačiau pavyko susipažinti su Airijos gamtos grožiu ir istorine didybe. Aplankėme aukščiausią Airijos krioklį, o pakeliui užsukome ir aplankėme senąjį Airijos kaimelį. Negalėjome neaplankyti Atlanto vandenyno, vaizdingas ir raitytas Atlanto kelias leido gėrėtis gamtos grožiu ir kalnų viršūnėmis.

Penktąją dieną visi autobusu važiavome į Airijos sostinę Dubliną. Vaikščiodami Dublino gatvėmis įkvėpėme airiškos dvasios klausydami gatvės muzikantų atliekamos airiškos muzikos, įspūdį paliko žaliuojantys parkai ir airiškos kavos kvapas, pripildantis gatveles. Teko apsilankyti ir Dublino universitete (Trinity College Dublin) bei vienoje didžiausių bibliotekų, kurioje slypi The book of Kells didybė ir istorija.

Visos išvykos dienos buvo pilnos gerų įspūdžių, daug keliavome, džiaugėmės naujomis pažintimis, bendravome ir prisirinkome įspūdžių ilgam! Atsisveikinome draugus su liūdesiu, bet kartu ir su viltimi, kad projektas tęsis ir toliau, ir mūsų draugystės tiltas Monaghan – Alytus gyvuos ilgai.

Aurelija Dranginytė, 7c