Matematikos diena „Matematika milijonams“

Lapkričio 21 dieną gimnazijoje vyko projekto „Matematika milijonams“ diena, kurioje dalyvavo visi pradinių klasių mokiniai. Veiklų metu mokiniai praktiškai išbandė priemones, kurias pristatė mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytojos, dalyvaujančios tarptautiniame projekte ,,Matematika milijonams“.

Netradicinio ugdymo dieną 1-2 klasių mokiniai žaidė su linksmosiomis virvutėmis, darydami iš jų geometrines figūras. Vaikai pabuvo detektyvais – ieškojo paslėptų linksmųjų geometrinių figūrų. Konstravo iš įvairių medžiagų, skaičiavo. Žaisdami judriuosius žaidimus, atlikdami matematines estafečių užduotis, skaičiavo pasiektus rezultatus. Matematinius įgūdžius įtvirtino programuodami Blue-bot robotus bei planšetiniais kompiuteriais atlikdami viktorinos „Kahoot“ užduotis. Statydami tiltus iš antrinių žaliavų pakartojo geometrinius kūnus ir geometrines figūras, mokėsi konstruoti. Testavo tilto patvarumą smėlio maišeliais.

3-4 klasių mokiniai susipažino su japonų tangramos vingrybėmis, atliko kūrybines užduotis dirbdami su žemėlapiu, skaičiavo ir lygino atstumus tarp miestų, upių ilgius, atliko užduotis „Skaičiuok kitaip“. Susipažino, įtvirtino, kartojo temą „Plotas ir perimetras“, mokėsi apskaičiuoti įvairių paviršių plotą ir perimetrą, o jaunieji architektai projektavo statinius.

Mokiniai džiaugėsi naujais potyriais, metodų įvairove, darbo rezultatais. Po kiekvienos veiklos darbo lapuose mokiniai įsivertino, kaip jiems sekėsi dirbti komandoje ir savo atliktus darbus.

Pradinio ugdymo mokytojų metodinė grupė