Lietuvių kalbos savaitė

Gimnazijoje sausio 14-18 dienomis vyko tradicinė Lietuvių kalbos savaitė. Ji prasidėjo gimnazijos klasių mokinių dalyvavimu Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados I-ajame etape. Savo jėgas išbandė septyniolika I-IV klasių mokinių. Pirmąsias vietas laimėjo ir antrajame etape gimnazijos garbę gins Ic klasės mokinės Miglė Ogulevičiūtė ir Dainora Šimkūnaitė bei IVa klasės mokiniai Jonas Navalinskas ir Nojus Radzevičius.

Sausio 15 dieną vyko raštingiausio penktoko konkursas, kuriame dalyvavo penktokai ne tik iš Alytaus miesto, bet ir Alytaus rajono mokyklų. Šiemet jame dalyvavo 26 mokiniai iš 13 mokyklų. Visi jie pasirodė tikrai gerai. Nugalėjo Paulina Tamulaitytė, Alytaus „Volungės“ progimnazijos 5a klasės mokinė. Mūsų gimnazijai atstovavo Adris Jakubauskas (5c), Deimis Zautra (5b) ir Kamilė Micutaitė (5a).

Po šio konkurso mūsų gimnazijos 5-6 klasių mokiniai bei svečiai turėjo galimybę pamatyti spektaklį pagal Gregorio Hjuzo knygą „Nukabinčiau mėnulį“. Nuoširdžiai dėkojame miuziklo režisieriams Jonui Gaižauskui ir Ievai Ivanauskienei bei teatro „Svajoklis“ jauniesiems aktoriams už puikų reginį.

Sausio 16 dieną gimnazijoje vykusiame dailyraščio konkurse dalyvavo 31 dailiausiai rašantys mūsų gimnazijos 5-8 ir I-IV klasių mokinys. Taisyklingiausiai ir dailiausiai tekstą perrašė ir pirmąsias vietas laimėjo Ignas Polozovas (6b), Amelija Ažnaitė (7c) ir Kornelija Ažnaitė (IIc).

Sausio 17 dieną vyko meninio skaitymo konkurso pirmasis etapas, kuriame mokiniai deklamavo ir skaitė lietuvių ir užsienio poetų bei rašytojų tekstus. Konkurso dalyvius vertino Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio teatro mokytoja ekspertė Ieva Ivanauskienė, Alytaus teatro režisieriaus asistentė, teatro mokytoja Alma Purvinytė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Aurelija Šeduikienė. Konkurse dalyvavo 9 berniukai ir 12 mergaičių. I vietą laimėjo Agota Saulevičiūtė (5c), Bernadeta Vaitkevičiūtė (5a), II vietą – Vytenis Bartkus (7c), III vietą – Gabrielė Murzaitė (7b).

Lietuvių kalbos savaitės laureatų ir dalyvių apdovanojimai vyko sausio 18 dieną aktų salėje ilgosios pertraukos metu.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos

Parašykite komentarą