Kūčių vakarienė su dzūkiškomis „patrovomis“

Gruodžio 6 d., ketvirtadienį, 8b klasės bendruomenė šv. Kūčių vakarienę šventė Dalgedų sodyboje, Trakų rajone, mėgino ieškoti tikrojo santykio su šia švente ir atsigręžti į tradicijas.

Mokiniai su tėvais ir auklėtoja smagiai šnekučiuodamiesi į sodybą nuvyko autobusu. Sodybos šeimininkė visus pakvietė į etnografinį namą – muziejų. Jame gaminome kalėdines dzūkiškas „patrovas“ (valgius) pagal senovinius receptus. Buvo labai smagu, nes visi (tiek mokiniai, tiek jų tėvai) kaip viena šeima įsitraukė į gamybą. Kol mūsų vaišės kepė pečiuje (krosnyje), pasikalbėjome ir daug ko sužinojome apie senovines Kalėdų šventės tradicijas, papročius, burtus, aiškinomės, kaip buvo švenčiamos Kalėdos senovėje ir kaip jas švenčiame dabar. Kai vaišės buvo paruoštos, susėdome vakarieniauti prie stalo: sukalbėjome maldą, pasidalijome kalėdaitį, vaišinomės, kalbėjome, bendravome bei dalinomės savo įspūdžiais. Mokiniai padovanojo vieni kitiems savo dovanėles ir visi sėkmingai grįžome namo.

Kiekvienas gyvenime turime daug darbų, esame įpratę skubėti ir ne visuomet skiriame pakankamai laiko kitiems. Labai smagu, kad turime tokias šventes, kai tą skubėjimą galime bent trumpam užmiršti ir skirti laiko tiems, kurie yra šalia mūsų.

Augustė Anisimova, 8b

Parašykite komentarą