Kaip mokytis?

Kovo 18 dieną II klasių gimnazistai, įgyvendinantys Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Kuriu pamokas ir savo ateitį pats“, kurio tikslas – pagerinti mokinių pasiekimus, diegiant naujus ugdymo proceso organizavimo modelius, dalyvavo Šiaulių universiteto edukologijos mokslų daktarių, docenčių Ramutės Gaučaitės ir Aušros Kazlauskienės mokymuose.

Šiuose mokymuose mokiniai turėjo galimybę aptarti, kas padeda ir trukdo jų mokymuisi, išsiaiškino kilusius klausimus apie mokymąsi neuniversitetinėse mokyklose ir universitetuose. Atliko įvairių užduočių su klasės draugais, turėjo puikią galimybę aptarti savo stipriausias savybes ir jas pritaikyti laiko planavimui. Docentės pabrėžė, kad reikia pažinti save prieš pradedant gerinti savo laiko planavimą. Jų patarimai buvo išties naudingi ir tikrai pravers mokantis ateityje.

Raminta Gavelytė, IIc


Gimnazistų mintys apie mokymus


Mano nuomone, šie mokymai tikrai buvo naudinga visiems. Padėjo suprasti, ką reikia daryti, kad laiką praleistume naudingai, mokėtume planuoti.

Danas Trainavičius, IIc


Mokėmės mokytis. Klausimai, kuriuos uždavė docentės, buvo susiję su mūsų asmens bruožais, gebėjimais. Išsiaiškinome, kas mums trukdo mokytis ir kas padeda. Manau, yra vertinga sužinoti savo gebėjimus, tai mums padės ateityje. Buvo įdomu klausytis įvairių patarimų ir šiek tiek geriau pažinti save.

Meda Dainauskaitė, IIc


Mokymai buvo įdomūs ir naudingi, verčiantys susimąstyti apie savo vertybes ir asmenybę. Būtų smagu, jeigu ateityje daugiau vyktų tokių užsiėmimų, per kuriuos mes galime pažvelgti į save iš kitos pusės ar net geriau pažinti save.

Matas Valatka, IIc


Kaip mes mokomės? Ką darome norėdami viską išmokti? Kaip planuojame savo laiką? Išties, manau, mes nesusimąstome apie laiką, o juk jis taip greitai eina.

Mokymai išties buvo įdomūs ir vertingi. Mano nuomone, galėtų ir daugiau vykti tokių užsiėmimų, nes jie padeda suprasti ir atrasti save.

Saulė Jonynaitė, IIc


Kartu su draugais ir lektorėmis nusprendėme, kad mokytis padeda sportas, laisvalaikis, šeima, mokytojai bei visi šaltiniai, kuriuose galima rasti naudingos informacijos. Tačiau suradome ir žalingų įpročių, kurie trukdo tobulėti: telefonas, naudojamas netinkamu metu, didelis triukšmas, nemokėjimas planuoti laiko. Buvo naudinga sužinoti daugiau apie laiko planavimą. Tikiuosi, daugiau nebeteks vėluoti. Šie mokymai buvo labai naudingi bei įdomūs, nes sužinojau, kas trukdo mokytis bei išmokau planuoti savo laiką. O tai pravers ateityje.

Milvydas Sujeta, IIc


Ateityje norėčiau daugiau tokių mokymų. Daugelis tų žaidimų, kuriuos žaidėme, ir užduotys, kurias atlikome, buvo tikrai pamokančios, daug ko išmokau. Docentės mane išmokė geriau susiplanuoti savo laiką, laikas su jomis buvo smagiai praleistas.

Adrijus Bozys, IIc