Kaip menas skatina kalbėti, interpretuoti, pažinti, atrasti?

Kuo įdomus gali būti apsilankymas muziejuje? Ko jame galima išmokti? Kaip menas skatina kalbėti, interpretuoti, pažinti, atrasti ir kokias mokykloje įgytas žinias galima pritaikyti žiūrint į meno kūrinį?

Į visus šiuos klausimus mokiniai kartu su MO muziejaus edukatorėmis Ilona Ežerinyte ir Jurgita Zigmante ieškojo atsakymų mūsų gimnazijoje gruodžio 5 dieną.

MO muziejus siekia ugdyti įprotį ir suvokimą, kad muziejus yra pažinimo vieta, o menas gali būti arčiau žmonių. Vienas „Keliaujančio muziejaus“ tikslų – laužyti stereotipą, kad meno muziejai gali būti aktualūs tik dailės pamokų kontekste.

MO edukatorė Ilona Ežerinytė vedė integruotą literatūros, dailės ir kūrybinio rašymo pamoką „Charakteris dailėje ir literatūroje“ Ic klasės mokiniams bei „Poezija dailėje ir literatūroje“ 7d klasės mokiniams. Mokiniai taip pat susipažino su vizualinio mąstymo strategijos metodu ir bandė į meno kūrinius žvelgti be išankstinių įsitikinimų ar nusistatymų.

Edukacijų metu mokiniai taip pat diskutavo apie meną, šiuolaikišką „Keliaujantį muziejų“ bei meno integraciją į mūsų kasdienybę. Džiaugiamės galimybe iš arti pažinti meną kitaip.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Kalinauskienė ir mokytoja Dalia Miliauskienė