Kad kiekvieno mokinio startas būtų visapusiškai sėkmingas…

Kintančios gyvenimo sąlygos diktuoja neišvengiamus pokyčius ir švietimo srityje – mokykla turi paruošti žmogų, gebantį prisitaikyti nuolat tobulinamų technologijų amžiuje, tinkamai panaudoti savo stiprybes, atpažinti ir valdyti savo silpnybes. ESFA finansuojamo projekto „Kuriu pamokas ir savo ateitį pats“ mokymai „Pozityvi jaunimo raida ir profesinio orientavimo skatinimas“ Alytaus šv Benedikto gimnazijos mokytojams suteikė dar vieną įrankį, padėsiantį lengviau pasiekti norimus rezultatus, – Pozityvios jaunimo raidos programą.

Psichologės Inga Truskauskaitė – Kunevičienė ir Goda Kanušonytė pristatė aštuonių žingsnių programą, kurios veiksmingumas įrodytas tyrimais. Savo stipriųjų pusių žinojimas, savigarba, tikėjimas sėkminga ateitimi tikrai padeda gyventi geriau, o mokytojai, kurie pačiu jautriausiu laikotarpiu būna šalia jauno žmogaus, gali išmokyti būti atviram naujam patyrimui, puoselėti ryšius su kitais, pažinti savo ir kitų jausmus, išbūti sudėtingose situacijose.

Lektorės ne tik detaliai supažindino klausytojus su programa, bet ir suteikė galimybę ją čia pat pritaikyti: mokytojai, gavę metodinę programos medžiagą, grupelėse ją išstudijavo ir patys vedė praktinius mokymus kolegoms.

Tikimės, kad pačių jau išbandyta metodika suteiks mokiniams reikalingas kompetencijas bei padės pasitikėti savimi.

Lina Butrimienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė