Išvyka į Prancūzų institutą

Gruodžio 4 d. mes, grupė mokinių, lankėmės Vilniuje esančiame Prancūzų institute.

Paskaitoje „Langue française et la Francophonie“ sužinojome apie Frankofonijos organizaciją, pasaulyje ir Lietuvoje žinomas prancūzų įmones (DPD, JCDecaux, Citroen, Chanel ir kt.) ir jų produkciją. Pasirodo, pagal atliktus naujausius tyrimus įrodyta, kad prancūzų kalba – jaunimo kalba, nes frankofonai – žmonės, mokantys kalbėti prancūzų kalba, – visame pasaulyje sudaro daugumą iki 30 metų.

Sužinojome ir viktorinos, kurioje dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai, rezultatus. Rojus ir Nojus Ramanauskai (8c kl.), Titas Senikas (8a kl.) laimėjo kuprines!

Lektorė Giedrė mus supažindino su studijų perspektyvomis Prancūzijoje. Tai, mano nuomone, tikrai labai įdomu ir naudinga. Pamatėme, kaip atrodo nacionalinis DELF A2 egzaminas. Ir, žinokit, jis tikrai neatrodė taip baisiai, kaip turėtų atrodyti egzaminai! Buvome supažindinti su pagrindine informacija apie šį egzaminą ir ji taip pat buvo įdomi. Beje, apie jį mums pasakojo prancūzė Laura. Ji labai gražiai kalbėjo.

Po to nuėjome į mediateką, kurioje ne viena dešimtis tūkstančių prancūziškų kūrinių ir įvairių diskų, žurnalų. Apie tai mums papasakojo prancūzas Loic, bet maloniausia buvo tai, kad jis kalbėjo lietuviškai. Jis buvo labai draugiškas, malonus ir papasakojo mums ne tik apie mediateką, bet ir apie daug kitų dalykų.

Eidami sutartos vietos link mes dar spėjome pasigrožėti kalėdinėmis Vilniaus eglutėmis. Tai buvo paprasta, bet labai įdomi kelionė.

Vive le français, l’histoire, la littérature et la culture française!

Lėja Kašelionytė, 8c

Parašykite komentarą