Integruota prancūzų kalbos ir istorijos pamoka VILNIUS – ISTORINIS IR MODERNUS MIESTAS

Vasario 25 d. 8a ir 8c klasių mokiniai per integruotą prancūzų kalbos ir istorijos pamoką žiūrėjo Prancūzijos televizijos France 5 transliuotą laidą La Quotidienne (kasdienybė), kurioje buvo rodomas reportažas apie Vilnių, istorinį ir modernų Lietuvos miestą. Prancūzų žurnalistai, neseniai lankęsi Vilniuje, pasakojo apie žymias mūsų sostinės vietas, dalijosi įspūdžiais apie mūsų šalį. Mokiniai, stebėdami šį video, stengėsi suprasti pagrindinę mintį, išskirti penkias priežastis, kodėl užsieniečiams rekomenduojama aplankyti Lietuvą ir ypač Vilnių, atlikti įvairias užduotis, susijusias su mūsų sostinės istorija. Labai įdomu mokiniams buvo pamatyti Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, įsikūrusį Vilniuje, buvusiuose KGB rūmuose, ir prisiminti Lietuvos istorijos laikotarpį sovietų okupacijos metais, laikotarpį, kai tautiečiai kovojo prieš sovietų ir nacių neteisybes, propagandą ir priespaudą. Mokiniai išmoko ir prancūziškų žodžių: antisovietinė rezistencija, tardymo kambarys, sovietų slaptosios tarnybos, kaltinamasis.

Mokinių refleksija parodė, kad jiems patiko ši pamoka, buvo įdomu visa tai pamatyti ir išgirsti. „Labai patiko pamoka ir tai, kad šie prancūzų žurnalistai liko sužavėti Lietuvos sostine Vilniumi, kad jie savo laida garsina Lietuvą,“ – pamokos pabaigoje savo mintimis pasidalino 8c klasės mokinė Lėja Kašelionytė.

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui, visi prisiminkime mūsų šalies istoriją, skaudžias jos patirtis ir atgimimą.

Prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė

Parašykite komentarą