Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Naujienos

Ugdymas karjerai. Mokytojų vaidmuo renkantis profesiją

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Ką patarti, kaip padėti, kad mokyklą baigęs jaunas žmogus geriau suprastų save, būtų tikras dėl savo pasirinkto kelio, žinotų, kur eina ir ko gyvenime siekia? Apie tai 2016 m. sausio 5 d. diskutavo Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokytojai seminare „ Ugdymas karjerai. Mokytojų vaidmuo renkantis profesiją“. Seminarą vedė žurnalo „ Reitingai “ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.

 

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, artėja stojimo į aukštąsias mokyklas metas. Pasak lektoriaus G. Sarafino, tik 20 proc. jaunuolių profesiją pasirenka brandžiai ir atsakingai. Tam įtakos turi nežinojimas, iš ko galima rinktis,  susiformavę klaidingi ir ydingi vaizdiniai  apie profesijas, dauguma patiki aukštųjų mokyklų pateikta informacija, kuri dažnai tėra reklama, pasikliauja draugų ar pažįstamų rekomendacijomis, tėvų patarimais.Čia didelį vaidmenį atlieka pedagogai ir artimieji,kurie turėtų sudaryti sąlygas vaikui išsiaiškinti savo norus, atskleisti savo gebėjimus ir talentus.

Lektorius akcentavo, kad Lietuvoje yra 1600 studijų programų ir dar 500 mokymo programų  profesinėse mokyklose. Iš viso yra siūloma 21 tūkst. profesijų. Mokiniai, besidomintys, stojantys, turėtų daugiau  laiko skirti paieškoms, atkreipti dėmesį, kiek norimą specialybę mokosi, kiek yra laisvų darbo vietų, nepatingėti ir užsukti (ne per atvirų durų dienas) į pasirinktas mokyklas, pavartyti  internetinių svetainių puslapius. Yra nemažai objektyvių informacijos šaltinių, kurie galėtų pagelbėti jaunam žmogui renkantis profesiją. Pavyzdžiui, Studijų kokybės vertinimo centras (www.skvc.lt), kur aukštųjų mokyklų vertinimą atlieka užsienio specialistai, taip pat Studentų registras. Tad jaunuoliai, esantys pasirinkimų kely, turėtų nekreipti dėmesio į visuomenės sukurtus stereotipus, o ryžtingai eiti link užsibrėžto tikslo.