Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

"Matematika milijonams"

Pradinukų kūryba

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Adventas – prasmingų darbų pradžia, susikaupimas, rimtis. Seniau šiuo metu vaikai ne tik žaisdavo įvairius kalėdinius žaidimus, dainuodavo dainas, bet ir gamindavo žaisliukus eglutei.

Penktadienį į 2b klasę po skambučio rinkosi ne tik mokiniai, bet ir jų mamos. Klasėje per darbų ir technologijų pamokas buvo dirbama grupėse. Kiekviena grupė gamino kalėdinius žaisliukus eglutei. Mamos gamino įvairius papuošalus. Jolita Petronienė - angeliukus, Diana Pliaugienė ir Violeta Ruoškienė - nykštukų kepurėles, Inga Lisauskienė - burbulus, Kristina Abeciūnienė – eglutes ir kankorėžius, Ineta Liudavičienė – širdeles. Klasės langus savo išskirtinėmis snaigėmis papuošė Dalia Vyšniauskienė su dukra Ugne Vyšniauskaite.

Smagu bendrauti ir bendradarbiauti, dalintis idėjomis, o visų svarbiausia savo rankomis prisiliesti prie kalėdinių žaisliukų gamybos ir papuošti klasės žaliaskarę.

Verdami angeliukus, mokiniai skaičiavo karoliukus, naudojosi angeliuko schema. Sužinojo, į kokią geometrinę figūrą panaši angeliuko galva, kūnas.

Gamindami nykštukų kepurėles, mokiniai su liniuote matavo siūlų ilgius. Popierių sukarpė aštuonių centimetrų ilgio ir trijų centimetrų pločio juostelėmis. Suklijavo apskritimus ir išmatavo skersmenis.

Burbulams su skriestuvu nusibraižė penkiolika skritulių, visų jų spindulys vienodas - penki centimetrai.

Eglutėms su liniuote ant medžiagos teko braižyti du vienodus trikampius, kuriuos susiuvo ir prikimšo vatalino.

Kankorėžiams papuošti suskaičiavo po dešimt karoliukų ir juos priklijavo ant kankorėžio. Su liniuote atmatavo dešimties centimetrų juostelę papuošimui.

Širdelėms reikėjo spalvotą popierių perlenkti pusiau - taip gavo simetrijos ašį. Simetrijos ašis širdelę padalino į dvi lygias dalis.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Diana Buinickienė