Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

"Matematika milijonams"

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 1.75 (2 Balsai(-ų))

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 0.00 (0 Balsai(-ų))

Atliekant matematinius veiksmus, tvirtinome skaičiaus 5 sandarą. Metodas - gėlytė.

1b klasės mokytoja Danutė Jakubavičienė

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje vieši Erasmus+ projekto „Matematika milijonams‘‘ Mathematics for the Millions (M4TM) partneriai iš Jungtinės Karalystės (Ermingtono ir Šv. Andriaus pradinės mokyklos, Plymuto Marjon universitetas), Danijos (Fortunaskolen pradinė mokykla), Vengrijos(Šv. Pauliaus Jono pradinė mokykla), Ispanijos (Maestro Jose Rodriguez Aniceto pradinė mokykla), Kipro (CERE ir Lykavittos K. A pradinė mokykla) ir Lietuvos (VšĮ ,,Projektų manija‘‘).

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Birželio 4 d. 1a ir 1b klasių mokiniai dalyvavo projekto „Matematika milijonams“ pamokoje, kurios tikslas - pakartoti ilgio matus, geometrines figūras ir jų matavimą, įtvirtinti skaičiavimo iki 100 įgūdžius. Renginį organizavo mokytojos Asta Dabušinskienė ir Elena Zmitrulevičienė.

Užsiėmimas vyko aktų salėje. Pirmokai susiskirstė į keturias grupes - skrituliukų, kvadratėlių, stačiakampių ir trikampėlių komandas. Grupės atliko po keturias užduotis: matavo salės suolo ilgį ir plotį, geometrinių figūrų kraštinių ilgius, stalo ilgį ir plotį, savo grupės mokinio ūgį, galvos apimtį, rankos ilgį. Naudodami 7 tangramos figūras, dėliojo kvadratą, atliko dviveiksmių reiškinių sudėties ir atimties skaičiavimus iki 100.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 0.00 (0 Balsai(-ų))

2b klasės mokiniai matematikos mokėsi sportuodami. Jokūbo mamytė, kuri vedė šią pamoką, pirmiausia supažindino mokinius su žaidimo ir saugumo taisyklėmis. Antrokai varžėsi, kuri komanda yra ne tik greitesnė, bet ir taiklesnė, numušdama medinius, šios klasės mokinio Algirdo tėvelio pagamintus kėglius. Mokiniai skaičiavo taškus, prisiminę sąvokas „daugiau“, „mažiau“ lygino kiek taškų daugiau surinko laimėjusi komanda.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 0.00 (0 Balsai(-ų))

Trečios klasės mokiniai, siekdami įtvirtinti žinias apie geometrines figūras, kūno kultūros pamokos metu dalyvavo komandiniame žaidime „Sukurk geometrinę figūrą“. Kiekviena komanda gavo po kortelę su pavadinimu geometrinės figūros, kurią turėjo sudėti panaudoję žmoniškuosius resursus (save). Komandos turėjo ne tik suskaičiuoti, iš kiek mokinių sudaryta kiekviena geometrinė figūra, bet ir prisiminti tos figūros charakteristiką. Tuščiavidurės figūros turėjo būti „paverstos“ pilnavidurėmis – tai užuomina į sąvoką „plotas“, kurią dar tik pradės mokytis po dviejų savaičių.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 0.00 (0 Balsai(-ų))

Šiandien pirmąsias dvi matematikos  pamokas mums vedė Austėjos tėtis R. Petravičius. Išmanioji lenta mokiniams padėjo geriau suprasti  kas yra matlankis, kur jis naudojamas. Mokiniai praktiškai tyrinėdami geometrinius kūnus, juos braižė, matavo, svėrė, lygino, konstravo.

Už aktyvų darbą pamokose mokiniai buvo apdovanoti 3D spausdintuvo pagamintais prizais.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 0.00 (0 Balsai(-ų))

Balandžio 11 d. visų gimnazijos pradinių klasių mokinių laukė „Konstravimo nuotykis su LaQ“. Kūrybinėse dirbtuvėse, kurioms vadovavo LaQ ekspertės Metodija Vidūnaitė ir Aistė Drėgvaitė mokiniai ne tik susipažino su „LaQ“ konstruktoriais, bet ir turėjo galimybę patys sukonstruoti savo kūrinį iš smagiųjų LaQ detalių. Pradinukai mokėsi įvairių konstravimo technikų, kurdami modelius pagal realaus dydžio schemas. Mokiniai prisiminė bei įtvirtino geometrinių figūrų pavadinimus, lygino jas pagal dydį, formą, spalvą, ieškojo panašumų ir skirtumų, lavino kūrybiškumą, matematinį, loginį ir erdvinį mąstymą, smulkiąją motoriką, mokėsi koncentruoti dėmesį.