Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Naujienos

Matematika ir sveikata dera! Alytaus Jaunųjų matematikų mokykloje - svečiai iš KTU ir LSU

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (3 Balsai(-ų))

Balandžio 18 d. Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje tiksliaisiais mokslais besidomintys mokiniai ir mokytojai dalyvavo Kauno technologijos universiteto dėstytojos doc. dr. Liepos Bikulčienės ir  Lietuvos sporto universiteto dėstytojos mokslo darbuotojos dr. Kristinos Poderienės paskaitoje "Skaičiavimai, naudingi sveikatai".

Matematika patraukli ir įdomi tada, kai matai jos pritaikymo galimybes ir naudą žmonėms,- kalbėjo Liepa Bikulčienė. Ji pristatė pagrindines matematikos taikymo galimybes sveikatos priežiūroje, žmogaus funkcinės būklės įvertinimą, taikant netiesinės analizės bei kompleksinių sistemų teorijos metodus. 

Kristina Poderienė papasakojo apie programos EUREKA projektą Care-Ware, kuris yra vykdomas kartu su AB „Audimas“, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos sporto universitetu. Projekte kuriama išmanioji širdies funkcinės būklės stebėsenos sistema: elektrokardiogramą registruojančius marškinėlius apsirengęs sportuojantysis visą treniruotės laiką gaus informaciją apie organizmo būseną ir jos kitimus bei rekomendacijas, kokiu intensyvumu mankštintis ir kiek laiko tęsti treniruotę. Mokiniai paskaitoje galėjo būti ne tik klausytojais, bet ir patys praktiškai išbandyti savo organizmo funkcinės būklės vertinimą.  

Pažangių mokslinių tyrimų, inovatyvių sprendimų ir jų įgyvendinimo pavyzdžiai - puikus motyvas mokiniams siekti užsibrėžtų tikslų. 

Matematikos mokytoja Jolanta Pacevičienė